George Miller Mad Max: Fury Road’un Devam Filmini Çekecek

George Miller Mad Max: Fury Road’un Devam Filmini Çekecek

  9 Aralık 2019

  1.134 Okunma

Yönetmen George Miller, 2015'te izleyici karşısına çıkan Tom Hardy ve Charlize Theron başrollü Mad Max: Fury Road'un devam filmini çekeceğini açıkladı.

2015 yılında gösterime giren Mad Max: Fury Road’ın yönetmeni George Miller, filmin devam filmini yapmaya hazır olduğunu söyledi. Idris Elba ve Tilda Swinton’ın başrollerde yer alacağı “Three Thousand Years of Longing”in çekimlerine Mart ayında Avusturalya’da başlayacaklarını belirten Miller, bir sonraki projesinin ise Mad Max devam filmi olacağını ifade etti.

Uzun süredir devam filmi beklenen Mad Max’in bugüne kadar devam gelmemesinin altında Warner Bros ile George Miller arasında yaşanan finansal anlaşmazlıklar yatıyordu. Ancak Warner Bros yönetiminin değişmesinin ardından devam filmi gelmesinin de önü açılmıştı. George Miller, yaptığı açıklamada net ifadeler kullanarak Three Thousand Years of Longing’in ardından Mad Max’i yapacağını ve filmin hazırlığını yaptıklarını söyledi.

Deadline’a demeç veren George Miller, şöyle konuştu:

“Mad Max hikayesiyle işim bitmedi ve bence birçok görevi aynı anda yerine getirmek zorundasın ve bundan sonra kesinlikle başka bir Mad Max daha geliyor. Bu konuda hazırlık yapıyoruz. Çoklu görev fikrini diğer yapımcılarla da tartışıyorum ve bence bir şey üzerinde çalışırken, dikkatin dağıldığında diğerine odaklanmak yaratıcı bir tatil gibidir. Bir nesnelliğe ulaşmana yardımcı oluyor.”

2015 yapımı Mad Max, dünya genelinde 378 milyon dolar gişeye ulaşmış ve 6 dalda Oscar kazanmıştı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.