George Clooney, “Calico Joe” Uyarlamasını Yazıp Yönetecek

George Clooney, “Calico Joe” Uyarlamasını Yazıp Yönetecek

  16 Ekim 2020

  3 Okunma

George Clooney, John Grisham'ın aynı adlı romanından uyarlanacak Calico Joe uyarlamasını yazıp yönetecek.

Kamera önünde olduğu kadar kamera arkasında da dikkat çekici projelere imza atan George Clooney, Midnight Sky filminin ardından yönetmenlik kariyerine Calico Joe uyarlaması ile devam edecek. Film, John Grisham’ın 2012 yılında piyasaya sunulan ve bir beyzbol oyuncusunun hikayesini anlatan kitabından uyarlanacak. Kitap Ray Chapman’ın yaşamından ilham alıyor ancak kurgu bir karaktere yer veriyor.

Beyzbol dünyasında geçen filmin yapımcıları arasında Bob Dylan da yer alıyor.

Calico Joe, beyzbol kariyeri sona eren ve geleceğin yıldızı olarak görülen genç bir oyuncuyu konu alıyor. Oyuncu başına gelen olaylar nedeniyle 30 yıl süreyle komada kalır. Kurgu ve gerçek hikayenin bir arada işlendiği kitap, Yogi Berra gibi gerçek isimlere yer verirken, kitapta konusu geçen maçlar var olan stadyumlarda gerçekleştiriliyor. Kitap, Ray Chapman’ın yaşadıklarından esinlenildi. 1920 yılında gerçekleşen olayda Chapman, kafasına isabet eden top nedeniyle 12 saat içinde yaşamını yitirmişti.

Calico Joe’yu yönetecek olan George Clooney, aynı zamanda yönetmenin ortağı olan Gant Heslov ile birlikte filmin senaryosunu da kaleme alacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.