Gambit Filmini Kim Çekiyor?

Gambit Filmini Kim Çekiyor?

  22 Ocak 2019

  220 Okunma

Merakla beklenen Gambit filminin durumu hakkında açıklama yapıldı.

Gambit filmi neredeyse çekilmeye başladığı ilk günden beri filmde hiçbir şey yoluna girmiyor.

Gambit fimi normalde X-Men serisini tekrar canlandırabilmek için bir fırsata dönüşmüştü. Fakat filmin çekimleri 2014 yılında başladı ve hala çekilmeye çalışılıyor. Fakat başrolünde Channing Tatum’un yer aldığı filmde hala sorunlar meydana gelebilmektedir. Filmin bu yüzden başı beladan bir türlü kurtulmuyor.

İlk etapta X-Men Origins, Wolverine filmi sırasında izleyicilerin karşısına çıkmış olan Gambit karakterini Taylor Kitsch tarafından canlandırıldı. Gambit’in bir solo filminin çekilmesi kararı verildiğinde ise Kitsch ile tekrar anlaşma yapılması istenmedi. Filmde başrol ismi olarak Channing Tatum seçildi. Fakat filmin ilk çekim işlemlerinin 2014 yılında yapılması duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından ise film hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı veya filmden haber alınamadı.

Geçtiğimiz aylarda gelen son haberlere göre Gambit filminin yönetmen koltuğunda Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, Rango, Halka, Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu ve Maskeli Süvari gibi filmlerde karşımıza çıkmış olan Gore Verbinski’nin oturacağı açıklanmıştı. Fakat filmin hayata geçirilemeyeceğini anlayan yönetmenler gibi Verbinski de geçtiğimiz haftalarda bu projeden çekildiğini açıklamıştı. Aynı zamanda Disney’in Fox’a emanet etmiş olduğu X-Men filmlerini Marvel’a devretmeye çalışması da işlerin daha zor olmasına sebep olmuştur. Marvel’ın sahip olduğu planlara uyulmadığı için Gambit projesine geçiş ise düşünülmemektedir. Diğer bir demeyle beraber 20th Century Fox bütün planları devre dışında bırakmıştır. Marvel’ın X-Men filmi hakkında ne düşündüğü ise tam olarak belli olmadığından dolayı film tekrar askıya alınacak gibi görünüyor. Tatum ise bu noktada mizahi bir yaklaşım göstererek filmi sonunda kendisinin çekebileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl ise yapımcı olan Simon Kinberg, Gambit filminin durumu hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Yapmış olduğu açıklamalarında ise filmin gerçekten çok iyi bir senaryosunun bulunduğunu hatta romantik komedi türüne dahi girebileceğini ve filmin çekimlerine bu sefer mutlaka 2019 yılının içerisinde başlayacaklarını ifade etmişti. Fakat Kinberg’ün bu dedikleri henüz gerçekleşmedi. Yalnız Disney’in 20th Century Fox ile birleşmesiyle beraber sadece Gambit değil farklı yapımların da geleceği belirsizleşti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.