Gal Gadot, Yeni Cleopatra Filmi İçin Patty Jenkins ile Bir Araya Geliyor

Gal Gadot, Yeni Cleopatra Filmi İçin Patty Jenkins ile Bir Araya Geliyor

  12 Ekim 2020

  3 Okunma

Gal Gadot ve Patty Jenkins'in yeniden bir araya geleceği Cleopatra filminde Gal Gadot Cleopatra'yı canlandıracak.

Wonder Woman 1984 yıldızı Gal Gadot ve yönetmeni Patty Jenkins, Cleopatra filmi için yeniden bir araya geliyor. Mısır Kraliçesi olarak dünya tarihine geçen Cleopatra rolünü Gal Gadot, filmin yönetmenliğini ise Patty Jenkins üstlenecek.

Wonder Woman’la dünya çapında şöhret kazanan Gal Gadot, tarihi kahraman Kleopatra karakteri ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son olarak Wonder Woman 1984 filminde birlikte çalışan Gal Gadot ve yönetmen Patty Jenkins, koronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi defalarca ertelenen Wonder Woman filminin gösterime girmesinin ardından yeni Cleopatra filmi için bir araya gelecek.

Cleopatra’nın hayat öyküsü, Hollywood’da birçok kez ekrana uyarlandı. Bu uyarlamaların başında Elizabeth Taylor’ın başrolünde yer aldığı Joseph L. Mankiewicz imzalı 1963 yapımı film geliyor. Film, 9 dalda aday gösterilmiş, 4 dalda ödülün sahibi olmayı başarmıştı.

Paramount Pictures, Warner Bros, Universal, Apple ve Netflix gibi dev rakiplerini yenerek projenin haklarını satın aldı. Jenkins’in yönetmenliğini yapacağı, Gal Gadot’un başrolde yer alacağı filmin senaryosunu Shutter Island’ın senaristi Laeta Kalogridis kaleme alacak. Filmle ilgili daha fazla detay şimdilik bilinmiyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.