Frozen II Rekor Bir Açılışla ABD Box Office’in Lideri Oldu!

Frozen II Rekor Bir Açılışla ABD Box Office’in Lideri Oldu!

  24 Kasım 2019

  1.902 Okunma

Disney'in sevilen serisinin devamı olan FKarlar Ülkesi 2, hafta sonu elde ettiği rekor gişe hasılatı ile ABD Box Office'in lideri oldu.

Karlar Ülkesi, ikinci filmiyle 6 yılın ardından 22 Kasım’da izleyiciyle buluştu. Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren Karlar Ülkesi 2, tüm dünyada ilgiyle karşılanarak gişede muhteşem bir performans sergiledi. Frozen II, haftasonunda yaklaşık 350,2 milyon dolarlık hasılat elde ederek tüm zamanların en iyi açılış yapan animasyon filmi oldu. Karlar Ülkesi 2, elde ettiği bu başarıyla ABD Box Office’inin zirvesinde yer alan film oldu.

Anna ve Elsa’nın yeni maceralarını izleyici ile buluşturan Karlar Ülkesi 2, dünya çapında elde ettiği 350,2 milyon dolarlık hasılat ile zirveye oturdu. Onu takip eden film ise Christian Bale ve Matt Damon’un başrollerini paylaştığı Ford V Ferrari oldu. Tom Hanks’in Fred Roger’i canlandırdığı A Beautiful Day In The Neighborhood filmi haftasonu 13.5 milyon dolar gişe hasılatı ile listenin üçüncü sırasına yerleşti.

Black Panther olarak tanınan Chadwick Boseman başrollü 21 Bridges, haftasonu elde ettiği 9.3 milyon dolar hasılat ile dördüncü sırada yer aldı. Midway, vizyona girmesinin üçüncü haftasında toplam 43.1 milyon dolar gişe elde etti.

John Cena’nın başrolünü üstlendiği komedi filmi Playing With Fire haftasonu 4.6 milyon dolar, Ian McKellen ve Hellen Mirren’i yeniden biraraya getiren The Good Liar haftasonu yaklaşık 3.4 milyon dolar elde ederek listede yedinci sırada yer aldı.

Listenin sekizinci sırasında yer alan film ise haftasonu 3.1 milyon dolar toplamda 13.9 milyon dolarlık hasılat elde eden Charlie’s Angels uyarlaması oldu. Emilia Clarke’lı Last Christmas haftasonu 3 milyon dolar, toplamda 27.7 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Haftanın son filmi ise Joaquin Phoenix’in performansıyla adından övgüyle söz ettirdiği Joker oldu. Joker,hafta sonu 2.82 milyon dolar hasılat elde etti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.