Fernando Meirelles İklim Değişikliğini Konu Alan Netflix Filmi Yapacak

Fernando Meirelles İklim Değişikliğini Konu Alan Netflix Filmi Yapacak

  23 Ekim 2019

  1.039 Okunma

Bu yıl The Two Popes filmi ile izleyicilerin karşısına çıkan Fernando Meirelles, katıldığı etkinlikte iklim değişikliği ile ilgili bir film yapacağını ve bunun Netflix yapımı olacağını söyledi.

City of God, Blindless, The Constant Gardener filmleri ile dünya çapında yıldızı parlayan Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles, iklim değişikliğini konu alan bir film çekmek için Netflix ile bir araya geliyor. Filmin çekimlerine 2020 yılının Eylül ayında başlanacağı duyuruldu.

Oscar adaylığı kazandığı City of God filmi ile tanınan Fernando Meirelles, bu yıl kadrosunda Jonathan Pryce ve Anthony Hopkins’in yer aldığı The Two Popes filmi ile izleyicilerin karşısına çıktı. Beğeni ile karşılanan filmde Pryce ve Hopkins’in performansları da adından söz etirmeyi başardı.

Netflix Filminin Çekimleri Eylül 2020’de Başlayacak

The Two Popes’in gösterimi için Mumbai Film Festivali’ne katılan Meirelles, Netflix ortaklığı ile çekilecek filmi ile ilgili detay vermekten kaçınırken, film çekimlerine Eylül 2020’de başlanacağını belirtti. İklim krizi nedeniyle gelecekle ilgili pek umutlu olmadığını söyleyen Meirelles “Gelecek filmim kiklim değişikliği ile ilgili olacak, bu benim şuan takıntım haline geldi. Eğer bilimle ilgili okuma yaparsanız gerçekten korkarsınız. Korkmamanın en iyi yolu bilmemektir. Bence ben biraz fazla okudum.” dedi.

Ünlü yönetmen iklim değişikliği konusunda film çekmeye neyin ittiği ile ilgili soruya “Benim korkum. Filmin ne olacağını söylemeyeceğim ama umuyorum ki çekimler Eylül’de başlayacak. Bir Netflix projesi olacak” dedi.

Meirelles, filmle ilgili şunları söyledi: “Artık tartışacak zaman yok, harekete geçme zamanı. İnsanlar genellikle iklim krizi hakkında okumayı ya da konuşmayı sevmezler çünkü oldukça korkutucudur. Bu yüzden filmdeki görevim onu izlenebilir hale getirmek, insanları meşgul eden ve onları rahatsız etmeyen bir film. Ben oldukça güzel bir şey çıkacağını düşünüyorum”

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.