Daniel Radcliffe Başrollü Gerilim Filmi “Escape From Pretoria”dan Fragman!

Daniel Radcliffe Başrollü Gerilim Filmi “Escape From Pretoria”dan Fragman!

  25 Ocak 2020

  1.505 Okunma

Momentum Pictures, Daniel Radcliffe ve Daniel Webber'ın başrollerini paylaştığı gerilim filmi Escape from Pretoria'dan yeni bir fragman yayınladı.

Momentum Pictures, Daniel Radcliffe ve Daniel Webber’in başrollerini paylaştığı gerilim filmi Escape from Pretoria’dan fragman paylaştı. Film, Güney Afrikalı bir yazar olan siyasi tutuklu Tim Jenkin ve Stephen Lee’nin gerçek hikayesini anlatıyor.

Pretoria Maksimum Güvenlikli Cezaevi’nde hapsedilirler ve apartheid rejimine açık bir mesaj göndermeye ve kaçmaya karar verirler. Nefes kesici bir kaçıp-kaçamayacakları hikayesinin ötesinde film, ezilen bir çoğunluğun mücadelesinin ve herkes için eşitlik arayışı için mücadele eden iki sıradan adamın hikayesini konu alıyor.

Tim Jenkin’in “Inside Out: Escape from Pretoria Prison” adlı otobiyografisine dayanan Escape From Pretoria’nın konusu şöyle: Apartheid’in yükselişe geçtiği 1970’lerde Afrikan Ulusal Kongresi aktivisti Tim Jenkin, terörist olarak damgalanır ve Afrika’nın maksimum güvenlikli cezaevi Pretoria’da hapsedilir. Stephen Lee ve Alex Moumbaris isimli iki özgürlük savaşçısıyla birlikte Tim, hapisteyken yaptığı el yapımı tahta anahtarları kullanarak kaçar.

Francis Annan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu Annan ile birlikte L.H. Adams kaleme aldı. Oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe ve Daniel Webber’in yanı sıra Ian Hart; Nathan Page, Stephen Hunter, Mark Leonard Winter gibi oyuncular da yer alıyor.

Escape from Pretoria, 6 Mart 2020 tarihinde sinemalardaki yerini alacak.

Escape from Pretoria (2020) Orijinal Fragman izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.