En Komik 8 Türk Komedi Filmi

En Komik 8 Türk Komedi Filmi

  15 Ocak 2019

  637 Okunma

Türk komedi filmi arayanlar bu listemize mutlaka göz atmalı. Eski de olsalar en kaliteli Türk komedi filmleri bunlar :)

Komedi filmi seven kişiler için en iyi listeyi hazırlamaya özen gösteriyoruz. Listemizde sizlere En Komik 8 Türk Komedi Filmi hakkında bilgi veriyoruz. Bu şekilde film izlemek istediğiniz zaman listemizdeki filmlerden birisini tercih edebilirsiniz.

1-Eyvah Eyvah

Filmde yer alan Hüseyin karakterimiz iyi yürekli olan ve saf bir karakterdir. En büyük tutkusu ise klarnettir. Hüseyin, Çanakkale’de Geyikli Beldesi’nde dedesi ve ninesi ile birlikte yaşamaktadır. Hemşire Müjgan ise Hüseyin’in klarnet dışındaki diğer aşkıdır. Müjgan beldede yer alan sağlık ocağında doktorluk yaparken bir yandan da müzikle beraber hayatı gayet güzel ilerlemektedir. Fakat beklenmeyen bir sebepten dolayı yolculuğa çıkması gerekir. Yaşanan bu yolculuk ise bütün beldeyi etkilemektedir.

2-Deliha

Filmin başrol karakteri oldukça temiz kalpli fakat bir o kadar deli dolu olan Zeliha karakteridir. Zeliha bir gün arkadaşlarıyla beraber fal baktırmaya gidince falcı çok yakın bir zaman içerisinde hayatının aşkı olan kişi ile tanışacağını söyler. Fal baktırdığı gün mahallede bir fotoğrafçı açılıyor ve fotoğrafçıyı Cemil ve Cemal kardeşler işletmektedir. Deli dolu hareketleriyle mahallede Deliha diye tanınmakta olan Zeliha’nın bu fotoğrafçıya girmesinden sonra hayatı tamamen değişecektir.

3-Çalgı Çengi

Arkasında Cem Yılmaz’ın desteği olan Çalgı Çengi filmi konu olarak mafya komedi dizisidir. Salih ve Gürkan, Ankaralı müzisyenlerdir ve teyze çocuklarıdır. Bu iki müzisyen bir organizatör tarafından kendilerine bulunmakta olan basit ve sıradan işler ile yaşamlarını idame ettirmektedir. Bir gün işe çıkan müzisyenler işe gittikleri düğün salonunun kömürlüğünde farklı bir olay ile karşı karşıya kalır. Düğün sahibi kendilerine kömürlüğü uygun görmüştür ve ikilide habersiz bir şekilde başına gelecekleri beklemektedir.

4-Vizontele

Bir kasabanın en büyük eğlencesi herkesin ilgi göstermekte olduğu yazlık sinemadır. Emin ise bu kasabanın deli oğlanıdır. Emin, çevresinde yaşayan herkese karşı son derece iyi ve sıcak kanlı davranmaktadır. O dönemde ise televizyon henüz yeni yeni Anadolu’da yayılmaya başlamış konumdadır. Bunun üzerine köy halkı da televizyonun kasabalarına gelmesi için heyecanlanmaktadır. Emin ise ağırlıklı olarak mekanik işlerle uğraşmakta ve televizyonun nasıl bir icat olduğunu özellikle merak etmektedir. Televizyon kasabaya geldiği sırada ise beraberinde farklı birçok şey daha getirmektedir.

5-Recep İvedik

Filmde Şahan Gökbakar, Göngörenli olan bir alt tabakayı çok iyi şekilde canlandırmış durumdadır. Türk sinemasında daha önce bu denli kaba ve esprili bir karakter görülmüş durumda değildir. Recep İvedik her ne kadar birçok sinema severin tepkisini çekiyor olsa da beğenenlerinin sayısının da çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bir adam yürüdüğü sırada cüzdanı düşer ve Recep karakterimiz bu cüzdanı sahibine geri vermek için peşine düşer ve başına birbirinden farklı şeyler gelmeye başlar.

6-Neredesin Firuze

Filmde bizi gerçek olan bir Unkapanı hikayesi karşılamaktadır. Film CD ve kaset dünyasının tam olarak altın çağını yaşadığı bir süreçten geriye doğru gitmeye başladığı dönemde geçmektedir. Hayri ve Osman ise müzik dünyasında yer alırken işlerin kötüye gitmesiyle beraber bir borç yığının içerisine düşmektedir. Osman ve Hayri bu sürede Sansar adlı lakabı olan bir menajerin önermiş olduğu genç bir yeteneğin peşine düşer. Bu genç yetenek olan Ferhat ise Almanya’da yaşıyor.

7-Mandıra Filozofu

Mustafa Ali, içerisinde yaşamış olduğu dünya düzenine tamamen karşı koyma amacındadır. Bu düzene karşı koyma çabası ise onu Muğla’da ıssız bir kulübenin içerisinde yaşamaya kadar götürmektedir. Mustafa Ali, burada doğa ile iç içe şekilde modern dünyanın bütün getirilerinden uzak bir şekilde yaşamaktadır. Cavit ise kurnaz bir iş adamıdır ve son projesi için bu köye gelir. Cavit’in gelmesiyle beraber birbirinden komik olaylar yaşanmaya başlar.

8-Yol Arkadaşım

Onur bir ilaç mümessilidir ve işinde pek başarılı olduğu söylenemez. Kurban Bayramı’na son üç gün kala ise bayram için kendisine üç plan yapmıştır. Bunlardan birincisi; kız arkadaşının ailesiyle tanışma, ikincisi kovulmuş olduğu işine geri girmek ve üçüncüsü ise bütün bu hedeflerini yol arkadaşı olan Şeref’e rağmen gerçekleştirmektir. Onur bu hedeflerini bir telefon uygulamasından tanışmış olduğu ve aynı yere gidecekleri yol arkadaşı Şeref’e rağmen yerine getirmeye çalışırken başına birbirinden farklı işler gelmeye başlar.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.