En Fazla Ödül Alan 7 Film

En Fazla Ödül Alan 7 Film

  16 Ocak 2019

  164 Okunma

Beyaz perde tarihinde şimdiye dek en fazla ödül alan ve izleyiciler tarafından tekrar tekrar izlenen en iyi 7 filmi listeledik.

Bir filmi sadece siz beğenmiş olmayabilirsiniz. Aynı zamanda beğenen birçok kişi olduğunu görebilirsiniz. Bazı filmler ise almış olduğu ödüllerle sınır tanımamaktadır. En fazla ödül alan 7 film hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu şekilde bütün dünyadan ödül almış birbirinden farklı filmleri izledikleriniz listesine ekleyebilirsiniz.

1-Hayat Ağacı

Ödüle doymayan filmlerin arasında Hayat Ağacı filmi ilk sıralarda yer almaktadır. Filmde 1950’li yıllarda Orta Batılı olan bir aile konu alınmaktadır. Bu ailenin en büyük çocuğu olan Jack, çocukluk evresinden çıkar ve buruk bir yetişkinlik dönemine geçiş yapar. Bu yetişkinlik dönemine geçiş evresinde ise babasıyla beraber olan ilişkisi çalkantılı şekilde ilerlemektedir. Filmde Jack’in yetişkinlik evresine geçmesi ve bu evrede aralarında olan baba oğul ilişkisi anlatılmaktadır.

2-Siyah Kuğu

Ödüllü filmler listesinde en başlarda yer alan bir diğer filmimiz ise Siyah Kuğu filmidir. Siyah Kuğu, New York’ta yaşayan balerin olan Nina adlı bir genç kızı anlatıyordur. Nina’nın hayatının bütününü dans kaplamış durumdadır ve bu büyük tutku bütün yaşamını kaplamış durumdadır. Nina aynı zamanda eski balerin olan annesiyle beraber yaşamaktadır. Kuğu Gölü balesini sahneye koymuş olan yönetmen ise gelecek organizasyonu için hem Siyah Kuğu’yu hem de Beyaz Kuğu’yu beraber ortaya koyabilecek olan bir balerin arayışına girdi. Bunun için ilk tercih ise Nina’dır. Yalnız Nina bunu her ne kadar canlandırmayı çok istiyor olsa da bir rakibi de bulunuyordu. Nina beyaz kuğuda son derece iyi bir performans gösteriyor olsa da siyah kuğu rolünde iyi bir performans ortaya koyamıyordu. Bu iki genç balerinin arasındaki performans yarışı ise beraberinde iyi bir dostluğu getirir.

3-Karanlık Operasyon

11 Eylül’ü gerçekleştiren katiller Amerikan halkının arasında yeni bir korku ve nefret yayarak halkı karıştırmaya çalışmaktadır. Bu olay ise 11 Eylül’ü gerçekleştiren terör örgütü olan El Kaide ile bu örgütün başında yer alan Bin Laden’in de peşine düşülmesine sebep olmaktadır. Filmde Bin Laden’in peşine düşülmesinden ölümüne kadar yaşanan sürecin kronolojik olarak izleyiciye aktarılması yer almaktadır.

4-Yüzüklerin Efendisi

Bir grup kahraman yaşadıkları dünyalarını karartan şeytani güçler birliğinden arındırmaya çalışmaktadır. Filmde Hobbit’ler, cüceler ve halk üçlemesini bir arada görüyoruz. Bu üçlü şeytani güçlerle savaşma adına bir araya gelmektedir. Gelecek ise çağlar önce kaybolmuş olan bir yüzüğün gizeminde saklı konumdadır. Karanlık güçler bu yüzüğü bulabilmek için yıllarca arayışa girmiş ve hala aramaya devam etmektedir. Kader ise yüzüğü genç bir Hobbit olan Frodo’nun ellerine teslim etmiştir.

5-Kaplan ve Ejderha

Tam olarak zamansızlığın ortasında yer alan bir Çin İmparatorluğu bulunmaktadır. Bu Çin İmparatorluğu’nda ise Federal düzenin bir egemenliği hakim durumdadır. İki savaşçı bu noktada çalınmış olan değerli bir kılıç ile çok ürkütücü olan bir firarinin peşine düşerler. Bu takip yapıldığı sırada ise bir kız ile tanışırlar. Tanıştıkları bu kız çok soylu olan bir adamın kızı konumundadır. Kızın bedeni ise dövüşmek için çok iyi bir eğitim almıştır. Her biri ise hayatlarındaki bütün her şeyi değiştirecek kararlar vermektedir. Bu üçlü fantastik bir yolculuğa çıkar.

6-Zoraki Kral

Çok güçlü bir oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Filmin öyküsünde ise V George’nin ölümünün sonrasında Frederick Arthur George’un abisi olan Edward, Amerikalı Wallis Simpson ile evlenebilmek için sahip olduğu tahtını Albert Frederick Arthur George’ye devretmeye başlamaktadır. Fakat yeni kral halka hitabet noktasında bazı sorunlar yaşamaktadır. Kral bu yüzden çocukluktan beri başına dert olan kekemeliği yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorundan kurtulabilmesi için ise Avustralyalı bir konuşma terapisti olan Lionel Logue devreye girecektir.

7-Titanik

Titanik faciası tam olarak dünyada hatırlanmak istenmeyen faciaların arasında yer almaktadır. Titanik ise bu faciayı anlatan ve unutulmayan filmler arasında yer almaktadır. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlemiş olduğu dönemlerde insanlar üstesinden gelemeyecekleri bir sorun olmadığını düşünmeye başlamaktadır. Titanik ise insanların adeta doğaya karşı gövde gösterisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Titanik gemisinde Jack isimli genç bir ressamla annesi, nişanlısıyla beraber Philadelphia’ya gitmekte olan Rose adlı bir genç kız da bulunmaktadır. İki genç şans eseri tanışır ve aralarında bulunan sınıf farkına bakmadan beraber olmaya başlarlar.

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir. 2020 Filmleri - 2019 Filmleri - Avengers: Endgame - Yenilmezler 4