Elle Fanning ve Nichols Hoult’lu Hulu Dizisi “The Great”ten Fragman

Elle Fanning ve Nichols Hoult’lu Hulu Dizisi “The Great”ten Fragman

  24 Nisan 2020

  1.025 Okunma

Elle Fanning ve Nichols Hoult'un başrolünü üstlendiği dönem dizisi The Great'ten bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Hulu, II. Katerina’nın İmparatoriçe olduğu dönemi anlatan ve iddialı kadrosuyla dikkat çeken dönem dizisi The Great’ten fragman paylaştı. Mini dizi olarak planlanan The Great, komedi unsurları da içeriyor.

33 yaşındayken tahta çıkmayı başaran II. Katerina dönemi, kültür sanat faaliyetleri ve ekonomik açıdan refahlıkla bilinir. Bu nedenle Rus tarihinde diğer hükümdarlardan farklı olmasıyla ünlüdür. Hakkında daha önce de film ve diziler yapılmış olan Katerina ile ilgili en yakın tarihli yapım HBO’nun Helen Mirren’li mini dizisi Catherine the Great olmuştu.

Filmin orijinal sinopsisi şöyle: The Great, Rusya tarihinin en uzun hüküm süren kadın hükümdarının yükselişi hakkında hicivli, komedi bir dramadır. Birinci sezon, Rusya’ya merhametli İmparator Peter (Hoult) ile düzenlenmiş bir evlilik için gelen idealist, romantik bir genç kızın kurgusal, eğlenceli ve anakronistik öyküsüdür. Aşk ve güneş ışığı umarken, onun yerine değiştirmeye azmettiği tehlikeli, ahlaksız, geri kalmış bir dünya buluyor. Tek yapması gereken kocasını öldürmek, kiliseyi yenmek, orduyu bozmak ve mahkemeyi yanına çekmek. Sevgili, öğretmen, hükümdar, arkadaş ve savaşçı olarak hayatı boyunca oynadığı birçok rolü kapsayan geçmişle ilgili çok modern bir hikaye”

Yorgos Lanthimos imzalı dizinin yönetmenliğini Geeta Patel ve Matt Shakman ikilisi üstlenirken, senaryosunu ise The Favourite’nin senaristi Tony McNamara kaleme alıyor. Dizide Fanning ve Hoult’a Phill Webster, Christophe Tek, Charlie Price ve Florence Keith-Roach eşlik ediyor.

The Great, 15 Mayıs tarihinde Hulu’da prömiyerini yapacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.