Edward Norton, “Fight Club”ın Başarısızlığından Stüdyoyu Sorumlu Tuttu

Edward Norton, “Fight Club”ın Başarısızlığından Stüdyoyu Sorumlu Tuttu

  18 Kasım 2019

  1.019 Okunma

Edward Norton, Brad Pitt ile başrollerini paylaştığı 1999 yapımı Fight Club'ın gişedeki başarısızlığına ilişkin açıklama yaptı. Norton, bu başarısızlıktan stüdyoyu sorumlu tuttuğunu belirtti.

Şu sıralar yönetmenliğini yaptığı ve gişede başarısız olan Motherless Brooklyn filmi ile gündemde olan Edward Norton, açıklamalarda bulundu. Norton, başrollerinde yer aldığı Fight Club‘ın da gişede başarısız olmasıyla alakalı açıklamasında stüdyonun sorumlu olduğunu ifade etti.

David Fincher imzalı ve 1999 yapımı olan Fight Club, dünya prömiyerini ilk olarak Venedik Film Festivali’nde yapmış, eleştirmenlerden de övgü almıştı. Fakat film gişede başarısız olmuştu. Chuck Palahniuk’un romanından uyarlanan ve başrollerini Edward Norton ile Brad Pitt’in üstlendiği Fight Club, 63 milyon dolarlık bütçe ile yapılmış, gişede sadece 37 milyon dolarlık hasılat elde edebilmişti.

Filmin başrol oyuncusu Edward Norton, Dövüş Kulübünün gişede yaşadığı başarısızlıkla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Filmin pazarlamasını yapan insanlar bence fikrin eğlenceli olduğunu benimsemek konusunda isteksizdi ve bence kendilerini suçladılar. Eğer filmde patronumu oynayan adam hissettiyseniz, o zaman filmi beğenmemeye başlarsınız. Bunu birbirinden ayırmak da ayrıca zordu.”

Norton, “İlk başta mali açıdan başarılı değildi, hiçbir zaman ödüller ya da bu tür saçmalıklarla ilgili konuşmalarda bile adı geçmedi” dedi. Norton, filmin sonradan başarı elde ettiğini ve bunun daha iyi olduğunu belirtti.

Diğer yandan Norton’ın yönetmenliğini yaptığı Motherless Brooklyn filmi de Fight Club gibi gişede başarısız olan filmler arasında yer aldı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.