“Edge of Tomorrow” Devam Filminin Senaryosu Hazır!

“Edge of Tomorrow” Devam Filminin Senaryosu Hazır!

  19 Ekim 2019

  1.076 Okunma

Devam filmleri ülkemizde oldukça çok seviliyor. Hatta dünya çapında da ilgi gören filmlere genellikle devam filmi ekleniyor. Hikayenin özünü bozmadıysa ve ucu açık bırakıldıysa bir şekilde devam filmi ile sevenlerine merhaba demek isteyen filmler oluyor.

Edge Of Tomorrow filminin devamı da bu detaylara sahip diyebiliriz. Edge of Tomorrow’un devam filmi hakkında konuşan Doug Liman, senaryonun hazır olduğunu ve Tom Cruise’un başrolünü üstlendiği yeni Mission: Impossible filmleri tamamlandıktan sonra çekimlere başlayabileceklerini açıkladı.

Dünyayı istila eden uzaylılardan birinin kanıyla temas etmesinin ardından kazandığı yetenekler sayesinde aynı günü tekrar tekrar yaşayıp, uzaylılara karşı verilen savaşta etkili bir silaha dönüşen bir askerin hikâyesini anlatan Edge of Tomorrow, 2014 yılında vizyona girdi ve sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılandı. Tom Cruise ve Emily Blunt‘ın etkileyici performanslarından güç alan film, zaman döngüsü içinde sıkışmış bir karakterin hikâyesini beyazperdeye başarıyla yansıtmayı başardı.

“Edge of Tomorrow” Devam Filminin Senaryosu Hazır!

Dünya genelinde 370 milyon dolar hasılat yapan film gişede büyük bir başarı yakalayamadı belki ama zamanla değeri daha iyi anlaşıldı ve birçok sinemasever için son yılların en iyi bilimkurgu filmleri arasında yerini aldı. Bu durum devam filminin de önünü açtı. Edge of Tomorrow’un yönetmen koltuğunda oturan Doug Liman ile Tom Cruise ve Emily Blunt’ı yeniden bir araya getirecek devam filminin duyurulmasının üzerinden uzunca bir süre geçmiş olsa da henüz filmin prodüksiyonuna başlanmadı. Ancak Liman’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar, devam filminin hâlâ gündemde olduğunu ve çekilmeye bir adım daha yaklaştığını gösterdi.

Film için çekimler, platolar ve sahneler de hazırlanıyor. Açıların dahi planlandığı bu filmde, yapılacak çok şey olduğunu söyleyebiliriz. Hem teknik olarak, hem de içerik olarak gayet yüksek bir içerikle karşımıza çıkan film, içerik olarak da hepimizi şaşırtmaya devam ediyor diyebiliriz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.