Dune ve Wonder Woman 1984’ün Gösterim Tarihleri Ertelenebilir!

Dune ve Wonder Woman 1984’ün Gösterim Tarihleri Ertelenebilir!

  10 Eylül 2020

  8 Okunma

Tenet'in gişede beklenen rakamların altında kalmasının ardından Dune ve Wonder Woman 1984'ün de vizyon tarihlerinin ertelenmesi bekleniyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan karantinanın ardından normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte sinema salonları izleyicilere kapılarını yeniden açtı. Yılın heyecanla beklenen filmlerinden Tenet’ın 26 Ağustos’ta gösterime girmesiyle birlikte büyük yapımlardan biri izleyicilerle buluşmuş oldu. Ancak Tenet’ın ilk iki haftasında gişede elde ettiği rakamlar fiyasko olmasa da beklentinin altında kaldı. Bu nedenle Warner Bros’un yüksek bütçeli yapımlar olan Wonder Woman 1984’ü ve Dune’u ertelemesi bekleniyor.

Yaklaşık 250 milyon dolar bütçe ile çekilen Tenet’ın, gişe hasılatının az olması nedeniyle bütçesini kurtarması zor görünüyor. Warner Bros’un ortaya çıkan bu tablonun ardından Wonder Woman 1984 ve Dune filmlerini ertelemeyi düşündüğü öğrenildi. Deadline’da yer alan bilgilere göre stüdyo, Wonder Woman 1984’ü 2 Ekim tarihinden Kasım ya da Aralık ayına erteleyecek. Heyecanla beklenen bilim kurgu filmi Dune’un ise 18 Aralık’tan 2021’e ertelenmesi bekleniyor. Denis Villeneuve imzalı Dune’den geçtiğimiz gün gelen fragmanda da herhangi bir vizyon tarihi belirtilmemişti.

Stüdyo, Wonder Woman 1984 ve Dune’u erteleyerek onlara potansiyellerini gerçekleştirmeleri için daha iyi bir şans vermek ve Tenet’a alan açmak istiyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.