Doctor Strange 2’nin Hazırlıkları Corona Virüse Rağmen Devam Ediyor

Doctor Strange 2’nin Hazırlıkları Corona Virüse Rağmen Devam Ediyor

  29 Mart 2020

  939 Okunma

Doctor Strange'in devam filmi Doctor Strange In The Multiverse of Madness'ın prodüksiyonu için erteleme görünmüyor.

Corona virüs salgını birçok Hollywood prodüksiyonunu belirsizliğe sürüklerken ve Batman, The Matrix 4 gibi büyük filmler için potansiyel çıkış tarihi gecikmelerine yol açarken, Marvel Studios devam filmi Doctor Strange In The Multiverse of Madness’ın planlanan çekimlere zamanında başlayacağından umutlu.

Variety’nin birden fazla prodüksiyonun durumuyla ilgili hazırladığı bir raporda, Doctor Strange 2’nin haziran ayında çekimlere başlama yolunda devam ettiği ve başından beri prodüksiyona başlamayı planladıkları belirtildi. Bildirildiğine göre filmin ön prodüksiyonu corona virus kapatmalarına rağmen devam etti, herkes evden çalışıyor.

Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı Doctor Strange 2, Covid-19 salgınının dünya çapında yarattığı krizden etkilenen filmler arasında yer almadı. Filmin Haziran ayında başlaması planlanan çekimleri için hazırlıklar uzaktan devam ediyor.

İlk Doctor Strange’i yöneten ama yaratıcı farklılıklar nedeniyle ayrılan Scott Derrickson’dan sonra filmin yönetmenliğini Sam Raimi’nin üstleneceği konuşuluyor. Marvel’ın Disney+ dizisi Loki’de baş yazar olarak görev yapan Michael Waldron ise kısa bir süre önce Doctor strange In The Multiverse of Madness’ın senaryosunu yazmak için anlaştı.

Doctor Strange 2’de Benedict Cumberbatch’e Elizabeth Olsen, Benedict Wong ve Chiwetel Ejiofor gibi isimler eşlik edecek.

Filmin, şimdilik 7 Mayıs 2021’de gösterime girmesi planlanıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.