Diriliş’in Yapımcısının Yeni Filmi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı”ndan Fragman Yayınlandı

Diriliş’in Yapımcısının Yeni Filmi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı”ndan Fragman Yayınlandı

  30 Kasım 2019

  1.780 Okunma

Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın yeni filmi Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'ndan fragman yayınlandı.

Ülke genelinde ilgiyle izlenen Diriliş Ertuğrul dizisinde imzası olan Mehmet Bozdağ’ın yeni projesi heyecanla bekleniyor. Bugün bir tanıtım fragmanı yayınlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, Osmanlı akıncılarının Sırbistan Kralı Lazar’a karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın üstlendiği film, ABD, Kanada, Şili, Meksika, Avustralya, Japonya, Güney Kore, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan, Endonezya, Malezya, Katar, Şili, Azerbaycan, Kazakistan gibi birçok farklı ülkede gösterime girecek.

Türk tarihinden sahnelerin canlandırılacağı Türkler Geliyor: Adaletin Kılı, Bozdağ Film tarafından hayata geçirildi. Film, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u almasının ardından Avrupa’da ilerleyişini anlatıyor. Sultan Fatih’in akıncıları, en barbar krallardan biri olan ve Boşnak katliamını gerçekleştiren Sırp Kralı Lazar’ın Papayla ittifakını bozmak için harekete geçer.

Balkanlarda yaşanan zulme dur demek için mücadele veren akıncıların hikayesini konu alan filmde Emre Kıvılcım, Levent Özdilek ve Ece Çeşmioğlu başrolleri paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Serdar Gökhan, Selda Alkor, Cemal Hünal, Ebru Özkan, Seray Kaya, Ogün Kaptanoğlu, Eren Vurdem isimleri de yer alıyor.

Senaryosunu Mehmet Bozdağ ile birlikte Atilla Engin’in kaleme aldığı Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi 17 Ocak 2020‘de izleyicilerle buluşacak.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı (2020) Filmi Fragmanı izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.