Denis Villeneuve ve Jake Gyllenhaal Yeni Bir Proje İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

Denis Villeneuve ve Jake Gyllenhaal Yeni Bir Proje İçin Yeniden Bir Araya Geliyor

  15 Eylül 2020

  4 Okunma

Jake Gyllenhaal, daha önce birlikte çalıştığı Denis Villeneuve ile yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

“Enemy” ve “Prisoners” filminden sonra Denis Villeneuve ve Jake Gyllenhaal üçüncü projeleri için yeniden bir araya geliyor. 2013’te arka arkaya iki filmde yönetmen ile işbirliği yapan Gyllenhaal, Team Deakins Podcast’inde gerçekleştirdiği sohbet sırasında Villeneuve ile yeni bir proje üzerinde çalıştığını doğruladı.

Denis Villeneuve ile ilgili konuşan aktör, Enemy’nin yapımı hakkında şunları söyledi: “Denis bana bu filmi yapması gerektiğini söyledi ve nedenini bilmiyordu. Denis’in şunu söylediğini hatırlıyorum ‘Bu filmi yapmalıyım ve seninle çekmeliyim. Bunu yapacak başka birini bulabilirim ama bunu yapmak için seni aklımdan çıkaramıyorum.’ ”

Aktör, yeni proje hakkında ise “Bugüne kadar üzerinde çalıştığımız bir şey var ve Denis bana ‘Seninle tekrar çalışmak için sabırsızlanıyorum.’ yazıyor. Ve ben de aynı şekilde hissediyorum.” dedi.

Fransız-Kanadalı film yapımcısı Denis Villeneuve, Blade Runner 2049 ve yakında çıkacak çok beklenen Dune uyarlaması gibi büyük ölçekli yapımlarda çalıştıktan sonra daha küçük filmler yapmaya geri dönme isteğini belirtmişti. Dune, 18 Aralık’ta izleyici ile buluşacak ancak yeni projeyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.