Denis Villeneuve İmzalı “Dune” Fragmanı Eylülde Yayınlanacak

Denis Villeneuve İmzalı “Dune” Fragmanı Eylülde Yayınlanacak

  29 Ağustos 2020

  11 Okunma

Dune filminin fragmanının bu haftadan itibaren Tenet ile sinemalarda gösterileceği ve ardından 9 Eylül Çarşamba günü tüm dünyada yayınlanacağı bildirildi.

Denis Villeneuve’un uzun zamandır beklenen filmi Dune’un fragmanının Eylül ayında yayınlanacağı bildirildi. Frank Herbert’in Dune serisinden uyarlanan film, Villeneuve’ün Blade Runner 2049’dan bu yana ilk filmi.

Efsanevi ve duygusal olarak yüklü bir kahramanın yolculuğu olan “Dune”, kendi anlayışının ötesinde büyük bir kadere doğmuş zeki ve yetenekli genç adam Paul Atreides’in geleceğini garanti altına almak için evrendeki en tehlikeli gezegene seyahat etmesi gereken hikayesini anlatıyor. Kötü niyetli güçler, gezegenin var olan en değerli kaynağı – insanlığın en büyük potansiyelini açığa çıkarabilecek bir meta – üzerinde çatışmaya girdikçe, yalnızca korkularını yenebilenler hayatta kalacaktır.

Villeneuve’un yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Jason Momoa ve Javier Bardem yer alıyor. Filmin senaryosunu Villeneuve, Jon Spaihts ve Eric Roth ile birlikte kaleme aldı. Villeneuve ayrıca Mary Parent, Cale Boyter ve Joe Caracciolo, Jr. ile filmin yapımcılığını üstlendi.

Heyecanla beklenen Dune’un 18 Aralık 2020 tarihinde sinemalarda yerini alması bekleniyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.