David Harbour, Stranger Things 4. Sezonla İlgili Açıklamalarda Bulundu

David Harbour, Stranger Things 4. Sezonla İlgili Açıklamalarda Bulundu

  19 Eylül 2020

  4 Okunma

Stranger Things 3.sezon finalinde hayatta kalıp kalmadığıyla ilgili akıllarda soru işareti bırakan Hopper karakterine hayat veren David Harbour, serinin 4.sezon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Netflix’in popüler dizisi Stranger Things, merakla beklenen 4.sezonuyla geriye döndüğünde akıllardaki şu soruyu yanıtlamak zorunda kalacak: “Hopper, “Stranger Things 3″ finalinde nasıl hayatta kaldı?” Sezon finalinde David Harbour’ın canlandırdığı Hopper karakteri, Upside Down ve Hawkins arasındaki kapıyı kapatmak için kendini feda ediyordu. Ancak Stranger Things 4.sezondan gelen fragman, Hopper’ın bir şekilde hayatta kaldığını ve şimdi Rusya’da tutuklu olduğunu ortaya çıkardı.

Total Film dergisine röportaj veren David Harbour, bu yeniden diriliş hikayesinin Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf’ın geri dönüşüne benzediğini söyledi.

Harbour, Hopper’ın dönüşünü bilip bilmediği sorulduğunda “Biliyordum. Biliyorduk, bununla ilgili konuşmuştuk. Sadece kurguyu herkes için korumak istedim. Şu anda o kadar çok medyaya sahip olmamız o kadar tuhaf bir durum ki, herkes sizinle bunun hakkında konuşmak istiyor. Duffer kardeşlere çok yakınım ve hikayenin nereye gittiğini biliyorum ve en başından beri biliyordum. Ve bence bu hikayenin en güzel yanı bu.” yanıtını verdi.

Stranger Things 4.sezon, Hopper karakterinin geçmiş hikayesini içerecek. Karakterin arka planı, yeni sezon bölümlerinde ortaya çıkacak. “Karakterin bu yönü ortaya çıkacağı için heyecanlıyım” diyen Harbour, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu, filmin ilk karesinden beri bildiğim şeylerden biriydi ve henüz bunu ifade etmedik. Sonunda bunu geniş bir şekilde ifade edeceğiz. Henüz onun hakkında bilmediğiniz şey, onunla ilgili en sevdiğim şey, ama bu New York, Vietnam ve babanın geçmiş hikayeleriyle ilgili. ”

Harbour, karakterin geri dönüşünü Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gandalf’a benzetti: “Gandalf’ın dirilişi fikrine her zaman ilgi duyduk – Balrog ile savaşan ve ardından Beyaz Gandalf olan Gri Gandalf. Bu karakterin diriliş fikri. Hopper bir anlamda değişmek zorunda kaldı. Demek istediğim, onun gidişatına devam edemezdi. Bir şekilde dirilmesi gerekiyor. Bunu yapmak için harika bir fırsattı. Böylece bundan sonra çok farklı bir adam göreceğiz. Aynı adam ama farklı bir durumda. Onu oynayabilmek çok güzel bir şey.”

Netflix, “Stranger Things 4” için bir yayın tarihi açıklamadı, ancak salgın nedeniyle prodüksiyon askıya alındığı için en az 2021’e kadar prömiyeri yapılmayacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.