David Fincher İmzalı “Mank”ten Yeni Fragman Geldi!

David Fincher İmzalı “Mank”ten Yeni Fragman Geldi!

  21 Ekim 2020

  4 Okunma

David Fincher'ın merakla beklenen yeni filmi Mank'in ilk uzun soluklu fragmanı izleyici karşısına çıktı. Mank, 4 Aralık'ta Netflix'te olacak.

Fight Club, Gone Girl, Se7en gibi filmlere imza atan David Fincher’ın, Citizen Kane’in senaristlernden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan yeni filmi Mank’ten ilk uzun fragman yayınlandı.

Son olarak 2014 yılında Gone Girl ile izleyici karşısına çıkan David Fincher, 6 yıllık aranın ardından yeni filmi Mank ile ekranlara dönüyor. Tamamı siyah beyaz formattaçekilen film, Kasım ayında sınırlı sayıda sinemada gösterime girdikten sonra 4 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

Herman J. Mankiewicz ile Orson Welles arasındaki çekişmeye tanık olacağımız filmin fragmanında, alkolik olan Mank’in hikayesi karşımıza çıkıyor. Mank, Herman Mankiewicz’in alkol bağımlısı olduğu ve geçirdiği trafik kazasının ardından bacağından yaralanı zor zamanlar geçirdiği sırada yazdığı yüzlerce senaryodan biri olan Citizen Kane’in hayata geçirilme hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Filmde Gary Oldman Mankiewicz’e, Tom Burke Orson Welles’e hayat verirken, Amanda Seyfried ise Hollywood yıldızı Marion Davies’i canlandıracak. Lili collins’in Mankiewicz’in sekreteri Rita Alexander olarak karşımıza çıkacağı Mank’in oyuncu kadrosunda Joseph Cross, Monika Gossmann, Arliss Howard, Jamie McShane, Tuppence Middleton, Toby Leonard Moore, Tom Pelphrey ve Sam Troughton gibi isimler de bulunuyor.

Mank, 4 Aralık 2020’de Netflix’te olacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.