David Benioff ve D.B. Weiss, Star Wars Projesinden Ayrıldı!

David Benioff ve D.B. Weiss, Star Wars Projesinden Ayrıldı!

  31 Ekim 2019

  992 Okunma

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, yeni Star Wars üçlemesini kaleme alacaktı ancak ikilinin projeden ayrıldığı duyuruldu.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’in yeni bir Star Wars üçlemesi hazırlığı için Lucasfilm ve Disney ile anlaştığı duyurulmuştu. Ancak ikilinin projeden çekildikleri ayrıldıkları ortaya çıktı. Benioff ve Weiss, ayrılmalarının nedeni olarak ise Netflix ile imzaladıkları anlaşmayı gösterdi, yoğunlukları nedeniyle Star Wars çalışmalarına devam edemeyeceklerini açıkladılar.

İkili, Star Wars evreni ile ilgili konuşmanın inanılmaz bir deneyim olduğunu ancak Netflix ile anlaşma yaptıkları proje için zaman ayırmaları gerektiğini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gün içerisinde sadece birkaç saat var. Aynı anda hem Star Wars hem de Netflix projesine eşit davranamayacağımızı hissettik. Üzülerek projeden ayrılıyoruz.”

Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy, Deadline’a yaptığı açıklamada Benioff ve Weiss’ın “Olağanüstü hikaye anlatıcıları” olduğunu söyledi. Kennedy, “Programlarında yer açıp Star Wars’a odaklanabilecek hale geldiklerinde onları hikayemize dahil edebilmeyi umuyoruz.” dedi.

Benioff ve Weiss geçtiğimiz aylarda Netflix ile özel içerik üretimi için 200 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı.

Benioff ve Weiss ikilisinin Netflix’te nasıl bir proje ile karşımıza çıkacağı ise henüz bilinmiyor. İlk Star Wars filmlerinin başlangıç tarihinin 2022 olacağı biliniyor. Disney, bu tarihin iptal edilip edilmediğine ilişkin bir açıklama yapmadı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.