Covid-19 Nedeniyle Ara Verilen The Batman Çekimleri Yeniden Başladı

Covid-19 Nedeniyle Ara Verilen The Batman Çekimleri Yeniden Başladı

  18 Eylül 2020

  5 Okunma

Başrol Robert Pattinson'ın Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından iki hafta ara verilen The Batman filminin çekimleri yeniden başladı.

Robert Pattinson’ın başrolünü üstlendiği Matt Reeves imzalı The Batman’in çekimlerine Mart ayında dünya genelinde etkili olan koronavirüs pandemisi nedeniyle süresi ara verilmiş, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde sete yeniden dönülmüştü. Ancak 3 Eylül’de başlayan çekimler, set ekibinden bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından yeniden durdurulmuştu.

Warner Bros., film ekibinden pozitif çıkan kişinin kim olduğu hakkında açıklama yapmadı ancak güvenilir kaynakların yaptığı açıklamalarla koronavirüse yakalanan kişinin filmin başrolünde yer alan Robert Pattinson’ın olduğu öğrenildi. Bu gelişmenin ardından The Batman’in çekimlerine yeniden 2 haftalık bir ara verildi.

Vanity Fair’in haberine göre, Robert Pattinson’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı haberinin ardından The Batman’ın prodüksiyonunu durdurmasından 14 gün sonra stüdyo, proje üzerinde çalışmaya devam ediyor. Warner Bros. Pictures sözcüsü Perşembe günü “COVID 19 karantina önlemleri için verilen bir aradan sonra, İngiltere’deki Batman filminin çekimleri artık yeniden başladı.” dedi.

Bruce Wayne’in Batman olarak ikinci yılını konu alacak olan The Batman filminde Paul Dano, Colin Farrell, Jeffrey Wright, Andy Serkis, John Turturro, Zoë Kravitz gibi yıldız isimler yer alıyor.

The Batman, 1 Ekim 2021’de izleyicilerle buluşacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.