Corona Virüs Salgını Nedeniyle Gösterimi Ertelenen Filmler

Corona Virüs Salgını Nedeniyle Gösterimi Ertelenen Filmler

  13 Mart 2020

  1.509 Okunma

Dünya genelini etkileyen Corona virüs salgını nedeniyle birçok film ve etkinlik için erteleme kararı alındı.

Çin’in Wuhan kentinden dünya çapında birçok ülkeye yayılan Corona virüs salgını, spordan sanata her alanı etkilemeye devam ediyor. Salgın, kalabalık alanlara girme riski nedeniyle sinema sektörünü de derinden etkiledi. Gişede yüksek hasılat beklentisi olan filmler de gösterim tarihini ertelemeye başladı.

İşte vizyon tarihi değişen filmler:

No Time to Die

Daniel Craig’in son kez James Bond’a hayat verdiği No Time to Die, salgın nedeniyle ertelenen ilk film oldu. 3 Nisan’da gösterime girmesi beklenen film 12 Kasım 2020’ye ertelendi.

Peter Rabbit 2: Kaçak Tavşan

27 Mart tarihinde gösterime girecek olan Peter Rabbit’in devam filmi Peter Rabbit: Kaçak Tavşan’ı vizyon tarihi 7 Ağustos 2020’ye ertelendi.

A Quiet Place 2 ve Fast and Furious 9

A Quiet Place’in merakla beklenen devam filmi 20 Mart’ta vizyona girecekti ancak ertelenme kararı alındı. Yeni bir tarih ise duyurulmadı. 22 Mayıs’ta gösterime girmesi beklenen Hızlı ve Öfkeli 9 ise 2 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

Mulan, The New Mutants, Antlers

Disney, 17 Nisan’da vizyona girmesi planlanan Mulan, 3 Nisan’daki The New Mutants ve 17 Nisan’da vizyona girmesi beklenen korku filmi Antlers’i erteleme kararı aldı.

9 Kere Leyla

Türkiye’de ilk vakanın duyurulmasının ardından Ezel Akay imzalı 9 Kere Leyla’nın gösterim tarihi ertelendi. 20 Mart’ta gösterime girmesi planlanan film için yeni bir tarih açıklanmadı.

Ertelenen diğer filmler arasında 13 Mart 2020’de vizyona girmesi planlanan Müstakbel Damat, 13 Mart tarihli Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas bulunuyor. Bu filmler için henüz yeni bir tarih açıklanmadı. Adanış: Kutsal Kavga 20 Mart’tan 18 Aralık tarihine, Malazgirt 1071 ise 13 Mart tarihinden 18 Eylül’e ertelendi.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.