Corona Virüs Salgını Nedeniyle Ertelenen Filmler

Corona Virüs Salgını Nedeniyle Ertelenen Filmler

  2 Nisan 2020

  1.370 Okunma

Wonder Woman, James Bond ve Black Widow, Uncharted, Batman ve Matrix 4 ve birçok film, corona virüs salgını nedeniyle ertelendi.

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünya yayılarak etkisi altına alan Corona virüs salgını, eğlence sektörünü derinden etkiledi. Özellikle beyaz perdeyi etkileyen salgın nedeniyle 2020 ve 2021’in yüksek profilli filmlerinin vizyon tarihleri ertelenirken, çekimleri devam eden filmlerin prodüksiyonları ise süresiz olarak askıya alındı.

Kalabalık grupların toplandığı etkinlikler risk nedeniyle iptal edilirken, dünyanın dört bir yanındaki sinemalar ve festivaller kapanıyor. Bu durum Wonder Woman 1984, Marvel filmi Black Widow, James Bond gerilim filmi No Time to Die, Mulan, F9 ve A Quiet Place Part 2 de dahil olmak üzere, Mart 2020 ve gelecek yıl için yayınlanması planlanan filmleri de etkiledi.

İşte Corona virüs nedeniyle ertelenen filmler:

Ghostbusters: Afterlife

Sony, 31 Mart’ta tüm sinema yayınlarının tarihlerini değiştirme kararı aldı. Normal şartlarda 10 Temmuz 2020’de gösterime girmesi planlanan filmin tarihi 5 Mart 2021’e alındı.

Uncharted

Coronavirus sadece bu sıkıntılı zamanlarda çıkması gereken filmleri etkilemiyor: Aynı zamanda yapımda olan filmlerin de yapımlarının kesintiye uğramasına neden oluyor. Tom Holland’ın başrolünde oynadığı Uncharted’ın yeni vizyon tarihi 8 Ekim 2021.

Wonder Woman 1984

Warner Bros filmin erteleneceğini duyurmadan önce 24 Mart’a kadar bekledi, ancak tarihin ertelenmek zorunda kalacağı netti. Birçok büyük filmin tarihini süresiz olarak ertelediği durumda Wonder Woman 1984, Haziran 2020’den 14 Ağustos 2020 tarihine alındı.

No Time to Die

Daniel Craig’in son kez James Bond karakterini canlandıracağı No Time to Die, çıkış tarihini erteleyen ilk büyük film oldu. Nisan ayı için planlanan gösterim tarihi, 12 Kasım 2020’ye ertelendi.

Black Widow

Başlangıçta 1 Mayıs tarihi için planlanan Black Widow, süresiz bir tarihe ertelendi.

Top Gun: Maverick

Tom Cruise’un devam filmi, Haziran ayından Aralık ayına ertelendi. 1986 Top Gun’un devamı için 30 yılı aşkın bir süre bekledik, birkaç ay daha bekleyebiliriz.

A Quiet Place Part II

John Krasinski’nin yönettiği devam filmi 20 Mart’ta gösterime girecekti ancak Paramount, yayının yıl içinde belirsiz bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

F9 (Fast and Furious 9)

A Quiet Place’in ertelendiği gün, Fast and Furious’un yapımcısı da erteleme kararı aldı. Vin Diesel, John Cena and Charlize Theron’un rol aldığı film Mayıs 2020’den 2 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

Mulan ve diğer Disney Filmleri

Disney, canlı çekim yeniden çevrim Mulan filmini belirsiz bir tarihe erteledi. Ertesi gün, Walt Disney Studios diğer canlı aksiyon filmlerinde üretimi duraklattığını söyledi. Şirket hangi filmlerin etkilendiğini belirtmedi ancak Variety bunların arasında The Last Duel, The Little Mermaid, Shang-Chi ve The Legend of the Ten Rings, Home Alone, Nightmare Alley, Peter Pan & Wendy ve Shrunk’ın da yer aldığını bildirdi.

The New Mutants

X-Men Spin-off’u The New Mutants’ın 2018’de izleyici ile buluşması bekleniyordu, sonrasında Nisan ayı için planlanan film, süresiz olarak ertelendi.

Spiral

Chris Rock ve Samuel L Jackson’ın başrollerini paylaştığı Testere serisinin yeniden doğuşu, Lionsgate tarafından orijinal gerilim filmleri Run ve Antebellum ile birlikte süresiz olarak ertelendi.

Morbius

Sony’nin yaptığı büyük değişikliğin bir parçası olarak Morbius, 31 Temmuz 2020’den 19 Mart 2021 tarihine ertelendi.

Disney / Fox

Disney, Mulan ve The New Mutants’ı ertelediğinde, korku filmi Antlers’i de rafa kaldırmıştı. Yapımcılığını Guillermo del Toro’nun üstlendiği filmin ilk olarak 17 Nisan’da gösterime girmesi bekleniyordu. The Personal History of David Copperfield da süresiz olarak ertelendi, The Woman in the Window gibi.

DİĞER FİLMLER

– Minions: The Rise of Gru

– David Attenborough: A Life on Our Planet

– Greyhound

– First Cow

– Malignant

– Peter Rabbit 2: The Runaway

– The Climb

– The Lovebirds

– Les Misérables

– Run

– Scoob

– The Secret Garden

– The Truth

– The Uncertain Kingdom

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.