Çığlık Serisi Beşinci Film İle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Çığlık Serisi Beşinci Film İle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

  8 Kasım 2019

  887 Okunma

Skyglass Media Group, Wes Craven imzalı Scream serisinin beşinci filmini çekmek için hazırlıklara başladı.

Özellikle 90’lı yıllarda Slasher türünde yeni bir pencere açan Wes Craven imzalı Scream, kült film olarak sinema tarihine ismini yazdırmıştı.

Gale Weathers, Billy Loomis gibi karakterleri sinema dünyasına kazandıran film, yakaladığı başarının ardından devam filmleriyle izleyicilerin karşısına çıktı ancak beklentiyi karşılayamayarak gişede hayal kırıklığı yaratmıştı.

Seriye imza atan Wes Craven’in 2015 yılında hayata veda etmesinden sonra Scream serisinde devam filminin gelmesi hayal olarak düşünülüyordu. Bir süre önce Blumhouse Productions’ın kurucusu Jason Blum devam filmi çekebileceğini söylemiş ancak proje hayata geçmemişti.

Deadline’ın haberine göre Scream serisinin beşinci filmi geliyor. Spyglass Media Group, seriye yeni bir film için hazırlığa başladıklarını resmi olarak açıkladı. Filmin ismi şimdilik Scream 5 olarak konuşuluyor ancak yeni filmin bir devam filmi olup olmayacaığı henüz belli değil. Yeniden çevrim olarak da izleyici karşısına çıkma ihtimali bulunan filmin yönetmeni ve senaristi hakkında da açıklama bulunmuyor.

Orijinal serinin oyuncu kadrosunda yer alan Neve Campbell, Courteney Cox ve David Arquette’in de kadroda yer alıp almayacağı bilinmiyor. Şimdilik yalnızca yeni bir Scream filminin hazırlıklarına başlandığı biliniyor. Scream 5 ile ilgili yeni gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.