Christopher Nolan’ın Tenet’i, Yurtiçi Gişede Büyük Düşüş Yaşıyor!

Christopher Nolan’ın Tenet’i, Yurtiçi Gişede Büyük Düşüş Yaşıyor!

  21 Eylül 2020

  4 Okunma

Tenet, dünya çapında 250 milyon doları aşmış olsa da Amerika'daki üçüncü haftasında oldukça kötü bir gişe elde etti.

Christopher Nolan imzalı Tenet, koronavirüs pandemisi sonrası süreçte sinemalarda gösterime giren ilk büyük film oldu. Salgın koşulları altında küresel gişede 250 milyon doları aşarak bir dönüm noktasına ulaştı. Ancak film Amerika’da izleyici çekmek için mücadele ediyor. Tenet, gösterime girmesinin üçüncü haftasında oldukça kötü bir gişeye imza atarak yalnızca 4.7 milyon dolar elde edebildi.

Pandemi döneminde sinema salonlarının kapatılmasıyla neredeyse tüm büyük filmler gösterim tarihini ertelemek zorunda kalmıştı. Tüm dünyada 26 Ağustos’ta, Amerika’da ise 3 Eylül tarihinde izleyicilerle buluşan Tenet, geçtiğimiz hafta 6.7 milyon gişe elde ederken, bu hafta düşüş yaşayarak 4.7 milyon kazanabildi. Film, küresel çapta ise 250 milyon gişeyi geçti. Tenet, ülkemizde üç haftada yaklaşık 3 milyon lira gişeye ulaştı.

ABD sinemalarında daha fazla izleyici gelmesi ve diğer ülkelerin gişe desteğiyle birlikte “Tenet” için 350 milyon dolarlık nihai bir hasılat sonucu bekleniyor.

Robert Pattinson ve John David Washington’ın başrollerini paylaştığı Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmaya çalışan uluslararası bir casusun hikayesini konu alıyor. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, gerçek zamanın ötesinde bir yerde zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.