Christopher Nolan’ın Tenet Filminin Bütçesi 205 Milyon Dolar!

Christopher Nolan’ın Tenet Filminin Bütçesi 205 Milyon Dolar!

  13 Ocak 2020

  1.436 Okunma

Christopher Nolan'ın merakla beklenen filmi Tenet'in bütçesinin 205 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.

Memento, Inception, Intersteller, The Dark Knight, Dunkirk gibi yapımların başarılı yönetmeni Christopher Nolan bu yıl izleyicilerin karşısına bilim kurgu ve aksiyon türünü bir araya getirdiği Tenet filmi ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Tenet, 2020 yılının en çok beklenen filmleri arasında yer alıyor. Filmin vizyon tarihine geri sayım devam ederken, yüksek bütçesi ile gündeme geldi.

Başarılı yönetmenin “Birkaç türü bir araya getirdik” dediği ve uluslararası casusluk hikayesini konu alacağı dışında detay verilmeyen Tenet için Warner Bros’un 205 milyon dolar harcama yaptığı ortaya çıktı. Tenet, 205 milyon dolar bütçesi ile Nolan’ın en yüksek bütçeli ikinci filmi olacak. Nolan’ın bugüne kadarki en yüksek bütçeli filmi 250 milyon dolar ile “The Dark Knight Rises”.

Nolan’ın “The Dark Knight”, “Inception” ve “Interstellar” gibi diğer projelerinin 150-180 milyon dolarlık bütçeleri vardı. Dunkirk ise 100-150 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildi. Collider’in haberine göre filmin tanıtım çalışmaları için de yüksek bir bütçe ayırıyor.

Tenet’in oyuncu kadrosunda Robert Pattinson ve John David Washington’ın yanı sıra Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine, Dimple Kapadia ve Clemence Poesy gibi isimler yer alıyor.

Tenet, 17 Temmuz 2020’de gösterime girecek.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.