Christian Bale’li “Ford V. Ferrari” ABD Box Office’in Lideri Oldu!

Christian Bale’li “Ford V. Ferrari” ABD Box Office’in Lideri Oldu!

  18 Kasım 2019

  1.048 Okunma

ABD Box Office'in zirvesinde yer alan filmler resmi olarak açıklandı. Christian Bale ve Matt Damon başrollü Ford V. Ferrari, haftasonu en çok izlenen film oldu.

Christian Bale ve Matt Damon’ın başrolünü üstlendiği James Mangold imzalı Asfaltın Kralları filmi, ABD Box Office’inin en çok izlenen filmi olurken, Charlie’s Angels ve The Good Liar listede ilk 10’daki yerini aldı.

Ülkemizde ‘Asfaltın Kralları‘ adıyla gösterime giren ve Ford’un Ferrari’yi mağlup etmeyi başardığı Le Mans yarışlarına odaklanan film, haftasonu en çok gişe yapan film oldu. 31 milyon dolar ile açılışını yapan Ford V. Ferrari’yi Midway takip etti. II.Dünya savaşını konu alan Roland Emmerich imzalı Midway, haftasonu 8.75 milyon dolar, toplamda ise 35.1 milyon dolara ulaştı.

Elizabeth Banks‘in yenilenerek geri dönen Charlie’s Angels‘ı beklenen açılışı yakalayamadı ve 8.6 milyon dolar gişe ile 3. sırada yer aldı. John Cena başrollü komedi türündeki Playing With Fire ise 8.55 milyon dolara ulaştı. Paul Feig‘in yönetmenliğini üstlendiği ve Emilia Clarke ile Henry Golding‘in başrol üstlendiği Last Christmas, ikinci haftasında 6.7 milyon dolar hasılat ile 5. sırada yer aldı.

Stephen King‘in aynı isimli kitabından uyarlanan ve The Shining‘in devamı sayılabilcek Doctor Sleep, desteklere rağmen beklentilerin altında kalarak haftasonu 6.1 milyon dolar, toplamda 25 milyon dolar hasılat elde etti. The Good Liar, haftasonu 5.65 milyon dolar elde ederek 7. sıraya yerleşti. Angelina Jolie‘nin bir kez daha başrolünde yer aldığı devam filmi Maleficent: Mistress of Evil ise beşinci haftasında 5.2 milyon dolar, toplamda ise 106 milyon dolar gelir elde etti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.