Chloé Zhao İmzalı Nomadland, 39. İstanbul Film Festivali’nde

Chloé Zhao İmzalı Nomadland, 39. İstanbul Film Festivali’nde

  15 Ekim 2020

  3 Okunma

77. Venedil Film Festivali ve 45. Toronto Film Festivali'nden ödülle dönen Chloe Zhao'nun yeni filmi "Nomadland", 39. İstanbul Film Festivali'nde Filmekimi Galaları kapsamında beyaz perdede izleyiciyle buluşuyor.

“Songs My Brothers Taught Me” ve The Rider’a imza atan yönetmen Chloe Zhao, Amerika’nın batı bölgelerinden şaşırtıcı insan hikayelerini anlatmaya devam ediyor. İlk gösterimini eylül ayında Venedik Film Festivali’nde yapan ve Altın Aslan kazanan Nomadland, Jessica Bruder’ın gerçeklere dayanarak kaleme aldığı kitabından uyarlanan ve Oscar ödüllü oyuncu Frances McDormand’ın performansıyla adından söz ettiren bir yol filmi.

Nomadland, Nevada’daki küçük yerel bir şirketin batması sonucunda her şeyini toplayarak karavanıyla birlikte günümüz göçebelerinin yaşamlarını keşfetmek için yola koyulan Fern’i konu alıyor. Chloe Zhao’nun üçüncü filmi Nomadland’de Amerikan’ın batısındaki uçsuz bucaksız düzlükler boyunca Fern’e gerçek göçebeler olan Linda May, Swankie ve Bob Wells yoldaşlık ediyor.

Filmin yapımcı koltuğunda Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey ve Chloé Zhao oturuyor. McDormand’a usta aktör David Strathairn eşlik ediyor. Yönetmen Zhao, Nomadland’de The Rider’ın görüntü yönetmeni Joshua James Richards ile tekrar bir araya geliyor. Filmin müzikleri İtalyan kompozitör Ludovico Maria Enrico Einaudi’ye, kurgusu ise Chloé Zhao’ya ait.

39. İstanbul Film Festivali Gösterim Tarihleri:

17 Ekim Cumartesi 17:00 Kadıköy Sineması
17 Ekim Cumartesi 21:00 Cinemaximum City’s
20 Ekim Salı 21:00 Kadıköy Sineması

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.