Chadwick Boseman’lı “Ma Rainey’s Black Bottom” Filminden İlk Fragman Yayında

Chadwick Boseman’lı “Ma Rainey’s Black Bottom” Filminden İlk Fragman Yayında

  20 Ekim 2020

  5 Okunma

Viola Davis ve Chadwick Boseman'ın başrollerini paylaştığı Ma Rainey's Black Bottom filminden ilk fragman yayınlandı. Film Aralık ayında Netflix'te izleyici ile buluşacak.

Yakın zamanda hayatını kaybeden Chadwick Boseman’ın yer aldığı son film Ma Rainey’s Black Bottom filminden ilk fragman yayınlandı. August Wilson’ın aynı adlı ödüllü oyunundan uyarlanan film, Bues sanatçısı Ma Rainey’in hikayesini konu alıyor.

Yapımcılığını usta oyuncu Denzel Washington’ın üstlendiği filmin başrolünde Fences’teki performansıyla oscar kazanan Viola Davis yer alıyor. Davis’e geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Chadwick Boseman eşlik ediyor.

1927’de Chicago’da geçen hikayede müzisyenler, müzik, ırk, siyahi sanatçıların sömürüsü gibi konularla boğuşuyor. Davis filmde Ma Rainey’i canlanırırken Boseman, eski moda şarkılara dönüş yaparak iz bırakmayı istey trompetçi Levee’yi canlandırdı.

Filmin yönetmenliğini 1993-2004 yılları arasında The Public Theatre’ın sanat yönetmenliğini yapan George C. Wolfe üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Glynn Turman, Colman Domingo ve Michae Potts gibi isimler de yer alıyor. Filmin yapımcılığını Denzel Washington ile birlikte Todd Black ve Dany Wolf yaptı. Senaryoyu ise Ruben Santiago-Hudson kaleme aldı.

“Ma Rainey’s Black Bottom”, 18 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

Ma Rainey’s Black Bottom (2020) Filmi Resmi Fragman İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.