Bu Bilim Kurgu Filmleri Ufkunuzu Nirvanaya Çıkaracak

Bu Bilim Kurgu Filmleri Ufkunuzu Nirvanaya Çıkaracak

  18 Ocak 2019

  350 Okunma

Sinema tarihinde en çok beğeni alan ve pek çok kez alanında ödüle layık görülen bilim kurgu filmlerini listeledik.

Bilim kurgu tutkunu olan kişiler için çok özel bir liste hazırladık. Eğer bilim kurgu seviyorsanız sizlere sunmuş olduğumuz bu filmleri mutlaka izlemeniz gerekir. Filmleri izlediğiniz sırada kafanızın allak bullak olduğunu ve ufkunuzun açıldığını görebilirsiniz.

1-13. Kat

Adeta bir yüksek teknoloji dâhisi olan Douglas Hall ve onun iş arkadaşı olan Whitney bir gökdelenin 13. katında yer alan ofislerinde buluşurlar. Bu ofiste çok gizli olan yazılımlar denenmektedir. Douglas, çok iyi olan bir sanal ortam simülatöründe 1930’lu yıllarda Los Angelas’a giderek mükemmel bir macera yaşamaya başlar. Genç adam tehlikeli olan ve işlerin kötü gitmesinde olduğu bir seansı terk ederek gerçek dünyaya gelir. Fakat kötü bir sürpriz ile karşılaşır. Şirketin kurucusu olan ve bütün çalışanlara ilham veren Fuller, öldürülmüştür.

2-Deja Vu

New Orleans’ta yer alan bir feribotun içerisinde bomba konur ve çok büyük bir patlama meydana gelir. Patlama sonrasında delillerin toplanması için ise Carlin çağırılır. Carlin, insanların beyninin içerisinde yer almakta olan deja vuların her şeyden daha güçlü olduğunu düşünür. Bu yüzden yüzlerce insanı kurtarabilmek için beynin en derin bölümlerinde yer alan dönemeçlere yolculuğa çıkar.

3- Prometheus

Bir grup kaşif yaptıkları araştırmalar sırasında insanların kökenlerine ait bir ipucu keşfetmeyi başarır. Bulunan bu ipucu sayesinde grupta yer alan kişiler evrenin en karanlık noktalarında atraksiyon dolu bir yolculuk yapmak zorunda kalır. Fakat yaptıkları bu yolculuğun sonunda insanlığın geleceğini kurtarabilme adına bir savaşa girmesi gerekmektedir.

4-Yapay Zeka

İnsanoğlu bilinmeyen bir gelecek sırasında dünyanın çok büyük bir bölümü sular altında kalmışken yeryüzünde yaşayabilmek için mücadele vermeye çalışmaktadır. Bu noktada teknolojinin faydalarından da yararlanarak yapay zekaya sahip olan robotlar önermektedir. David ise sahip olduğu özellikler ile tam olarak insan gibi donatılmıştır. Çocuk robot olan David, sevmeye programlanmıştır.

5-Frekans

Zamanda geriye gidebilme gibi bir imkanınız bulunsa bütün hayatınızı değiştirecek olan bir olayı tamamen ters bir şekilde çevrime imkanınız olsa yapar mıydınız? Bir polis memuru olan John’un başına gelmiş olan mucize ise ona gizemli bir geçmişin kapılarını açmaktadır. John, 30 sene önce ölmüş olan babası Frank ile iletişime kurabilme imkanına sahip olur. Fakat geçmişte değişimlere sebep olduğundan dolayı bir ölüm zinciri oluşmasına sebep olmaktadır.

6-Mesaj

Bir astronom olan Dr. Arroway, vega yıldızından gelmiş olan bir sinyali keşfeder. Arroway’ın yapmış olduğu bu keşif bütün Amerika’nın ayaklanmasını sağlar. Vega yıldızından gelen sinyaller incelendiği sırada daha farklı olan taraf ise; sinyallerin birleştirildiği sırada ortaya bir teknolojik aracın tasarımın ve yapılmasının meydana çıkmasıdır. Makinenin ne olduğu da çok fazla merak edilmektedir. Makinenin olduğu ise hükümetin yapılmasına onay vermesiyle ortaya çıkacaktır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.