Bob Iger Marvel Yorumları İçin Scorsese İle Görüşmeyi Planlıyor

Bob Iger Marvel Yorumları İçin Scorsese İle Görüşmeyi Planlıyor

  22 Aralık 2019

  1.080 Okunma

Disney'in CEO'su Bob Iger, Marvel yorumları üzerine Martin Scorsese ile görüşmeyi planladığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay son filmi The Irishman ile izleyici karşısına çıkan Scorsese, Marvel filmlerinin sinema olmadığını söyleyerek bir tartışma başlatmış daha sonra birçok isim tartışmaya dahil olmuştu. Marvel filmlerinin sinema salonlarını ele geçirmesine izin verilmemesi gerektiğini söylemiş, Francis Ford Coppola, Ken Loach gibi başarılı yönetmenler de destek vermişti. Disney CEO’su Bob Iger ise Scorsese’nin hiç Marvel filmi izlememiş olduğunu düşündüğünü söylemişti. Sonrasında ise Scorsese The New York Times gazetesinde uzun bir makale kaleme alarak sözlerine açıklık getirmişti.

“Yılın iş adamı” seçilen Bob Iger, Time dergisine verdiği röportajda The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese’nin Marvel’in sinematik değeriyle alakalı yorumlarına yeniden değindi. Iger, Scorsese’nin sözlerini “nahoş” ve “filmleri yapan insanlara haksızlık” olarak nitelendirerek konuyla ilgili önceki yorumlarını yineledi.

“Eğer Marty Scorsese sanatsal risk almak istiyorsa şansı bol olsun. Ama bu bizim yaptığımız şeyin sanat olmadığı anlamına gelmiyor.” dedi. Iger, konuyla ilgili Martin Scorsese ile görüşmek için bir toplantı ayarladıklarını belirtti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.