BBC Two, Idris Elba Başrollü Mini Dizi “Fight School”u Duyurdu!

BBC Two, Idris Elba Başrollü Mini Dizi “Fight School”u Duyurdu!

  26 Ağustos 2020

  10 Okunma

BBC Two, Idris Elba'nın başrolünde yer alacağı Fight School dahil 3 mini dizi duyurdu. Fight School, Elba'nın bir dövüş klübü kurmasını anlatacak.

İdris Elba, yedi genci deneysel bir boks okuluna sokarak disiplin, odaklanma ve kararlılık dersleri vereceği BBC Two dizisi ile boks ringine geri dönecek. BBC Two, Idris Elba’nın ‘Fight School’, ’21st Century Women’ ve ‘The Premiership: A Whole New Ball Game’ dahil olmak üzere üç yeni program sipariş ettiğini duyurdu.

Oyuncu, dört bölümlük dizide, İngiltere’nin dört bir yanından yedi kişi alacak ve onlara derslerin hayatlarını dönüştürmeye yardımcı olabileceği umuduyla disiplini,odaklanmayı ve kararlılığı öğretecek. Yarışmacılar 6 ay boyunca birlikte yaşayıp, diğer amatörlere karşı mücadele edecek ve büyük bir final için çalışacaklar. Eski boks şampiyonları tarafından da eğitilecekler.

Projeyle alakalı konuşan Elba şunları söyledi: “Tarihin sürekli kendini tekrar ettiğini görüyorum ve bu çocuklarla empati kurabiliyorum. İnsanlara kendisini korumak için bıçaklara ihtiyacı olmadığını öğretmenin daha iyi bir yolu olduğuna inanıyorum. Dövüş okullarının açıldığı kentsel alanlarda şiddet suçlarının önemli ölçüde azaldığı kanıtlanmış bir gerçek, bu yüzden insanların hayatlarını değiştirebileceğimizi umarak bu projeyi yapmak istedim. Bunun önümüzdeki yıllarda topluma destek ve eğitim sağlamaya devam edecek bir proje olmasın umuyorum.”

21th Century Women, kadınların bugün kim olduğunu ve kimliklerini neyin tanımladığını araştıran iki bölümlük bir dizi. Kirsty Wark ve farklı görüşlere sahip beş kadından oluşan bir kadro dizide yer alacak ve 2020’de kadınların karşılaştığı sorunu araştıracak.

The Premiership: A Whole New Ball Game ise 1992’den 2000’e kadar futbol Premier Ligi’nin oluşumunu ve gelişimini keşfedecek bir belgesel dizi olacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.