Türkiye’nin OSCAR Aday Adayı “Bağlılık Aslı” Filminden İlk Fragman

Türkiye’nin OSCAR Aday Adayı “Bağlılık Aslı” Filminden İlk Fragman

  30 Ağustos 2019

  887 Okunma

2020 yılının Şubat ayında düzenlenecek olan 92. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film OSCAR’ı Kategorisinde Türkiye'yi Semih Kaplanoğlu‘nun "Bağlılık Aslı" filmi temsil edecek. 20 Eylül tarihinde gösterime girecek olan filmin ilk fragmanı izleyicisinin beğenisine sunuldu.

Senaryosunu ve yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu‘nun üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Almina Avcı, Ece Yüksel, Jale Arıkan, Kübra Kip, Merve Şeyma Zengin, Osman Alkaş ve Umut Kurt gibi isimler rol alıyor.

20 Eylül 2019 tarihinde beyaz perde karşısında gösterime girecek olan Bağlılık Aslı filminin konusu ise şu şekilde; Çiçeği burnunda anne olan Aslı, çocuğunu doğurduktan sonra yeniden işine dönmek için gün sayar. Bebeğini teslim edeceği bakıcı arayışına giren Aslı, kendisi gibi yeni anne olan Gülnihal adında ki kadınla anlaşır. Gülnihal, Aslı’nın bebeğine bakabilmesi için onun hayatına girmesi, Aslı’nın yüzleşmek istemediği gerçeklerle yüzleşmesine sebep olur.

Bağlılık Aslı (2019) Filmi Fragmanı izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.