Ayvalık Film Festivali Devam Edecek mi?

Ayvalık Film Festivali Devam Edecek mi?

  6 Temmuz 2019

  544 Okunma

Geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen Ayvalık Film Festivali büyük ilgi görmüştü. Ayvalık Film Festivali’ne olan bu ilgi bu yıl da ikincisinin düzenlenmesinde etkili oldu. Ayvalık Film Festivali’nin tarihi 4 Ekim.

5 gün sürecek olan Ayvalık Film Festivali’nin açılış filmi “Dolor Y Gloria” olarak belirlendi. Dolar Y Gloria, 72. Cannes Film Festivali’nde de kendine yer bulmuştu. Filmin yönetmen koltuğunda başarılı İspanyol yönetmen Pedro Almodovar oturuyor.

Ayvalık Film Festivali’nde film gösterimlerinin yanında birçok etkinlik de yer alacak. Bu etkinliklerin bazıları söyleşiler ve paneller. Geçen yıl 5500 sinemaseveri ağırlayan Ayvalık Film Festivali’ne bu yıl katılımın geçtiğimiz yıla göre daha fazla olması bekleniyor. Özellikle sinemaya merak duyan sinemaseverler ve farklı sinema kültürlerini tanımak isteyen sanatseverler için kaçırılmaz fırsat.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.