Ayvalık Film Festivali Devam Edecek mi?

Ayvalık Film Festivali Devam Edecek mi?

  6 Temmuz 2019

  462 Okunma

Geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen Ayvalık Film Festivali büyük ilgi görmüştü. Ayvalık Film Festivali’ne olan bu ilgi bu yıl da ikincisinin düzenlenmesinde etkili oldu. Ayvalık Film Festivali’nin tarihi 4 Ekim.

5 gün sürecek olan Ayvalık Film Festivali’nin açılış filmi “Dolor Y Gloria” olarak belirlendi. Dolar Y Gloria, 72. Cannes Film Festivali’nde de kendine yer bulmuştu. Filmin yönetmen koltuğunda başarılı İspanyol yönetmen Pedro Almodovar oturuyor.

Ayvalık Film Festivali’nde film gösterimlerinin yanında birçok etkinlik de yer alacak. Bu etkinliklerin bazıları söyleşiler ve paneller. Geçen yıl 5500 sinemaseveri ağırlayan Ayvalık Film Festivali’ne bu yıl katılımın geçtiğimiz yıla göre daha fazla olması bekleniyor. Özellikle sinemaya merak duyan sinemaseverler ve farklı sinema kültürlerini tanımak isteyen sanatseverler için kaçırılmaz fırsat.

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.