Ayşen Gruda Hayatını Kaybetti

Ayşen Gruda Hayatını Kaybetti

  23 Ocak 2019

  248 Okunma

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Ayşen Gruda'nın vefat ettiği haberi geldi.

Türk sinemasının en önemli isimleri arasında yer alan Ayşen Gruda, hayata gözlerini yumdu.

Türk sinemasının en önemli isimlerinin arasında yer alan Ayşen Gruda, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Usta oyuncunun bugün hayata gözlerini yumduğu açıklandı. Hayranları ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili olarak son gelişmeleri beklerken bugün yapılan açıklamayla vefat ettiği belirtildi.

Bugün öğle saatlerindeyken Ayşen Gruda’nın tedavi görmüş olduğu hastanede oyuncunun son gelişmeleri hakkında bilgi verilebilmesi için basın mensupları davet edildi. Ayşen Gruda hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu. Fakat son gelişmeler olumlu şekilde beklenirken basın mensuplarına Ayşen Gruda’nın vefat etmiş olduğu belirtildi.

Ayşen Gruda, sinema ve televizyon oyuncusu olan Yılmaz Gruda’nın hayat arkadaşıydı. 74 yaşında olan ünlü oyuncu Yeşilçam’da en sevilen oyunculardan birisi olarak görülüyordu. Kaygısızlar, Çöpçüler Kralı, Tosun Paşa, Çiçek Abbas, Süt Kardeşler, Hababam Sınıfı, Gülen Gözler gibi Türk sinemasında bir efsane haline gelmiş olan birçok filmde rol aldı. Kariyerini sadece Yeşilçam’da değil aynı zamanda tiyatro ve müzikallerde de devam ettirdi. Deve Kuşu Kabare, Mum Söndü, Hababam Sınıfı Müzikali, Yedi Kocalı Hürmüz şeklindeki müzikallerde de yer aldı. Bu yapımlarda Türk tiyatrosu ve sineması için en önemli olan kararların arasında yer almaktadır. Son dönemlerde ise tek bir filmde rol aldı. Bu film ise Müfit Can Saçıntı filmi olan Babamın Ceketi filmidir.

Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      Neslihan 24 Ocak 2019 08:23:07

    ALLAH rahmet eylesin çok sevdiğim sanatçılardan biriydi

Son Eklenen Haberler
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir. 2020 Filmleri - 2019 Filmleri - Avengers: Endgame - Yenilmezler 4