Ayşen Gruda Hayatını Kaybetti

Ayşen Gruda Hayatını Kaybetti

  23 Ocak 2019

  410 Okunma

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Ayşen Gruda'nın vefat ettiği haberi geldi.

Türk sinemasının en önemli isimleri arasında yer alan Ayşen Gruda, hayata gözlerini yumdu.

Türk sinemasının en önemli isimlerinin arasında yer alan Ayşen Gruda, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Usta oyuncunun bugün hayata gözlerini yumduğu açıklandı. Hayranları ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili olarak son gelişmeleri beklerken bugün yapılan açıklamayla vefat ettiği belirtildi.

Bugün öğle saatlerindeyken Ayşen Gruda’nın tedavi görmüş olduğu hastanede oyuncunun son gelişmeleri hakkında bilgi verilebilmesi için basın mensupları davet edildi. Ayşen Gruda hastanede yoğun bakımda tedavi görüyordu. Fakat son gelişmeler olumlu şekilde beklenirken basın mensuplarına Ayşen Gruda’nın vefat etmiş olduğu belirtildi.

Ayşen Gruda, sinema ve televizyon oyuncusu olan Yılmaz Gruda’nın hayat arkadaşıydı. 74 yaşında olan ünlü oyuncu Yeşilçam’da en sevilen oyunculardan birisi olarak görülüyordu. Kaygısızlar, Çöpçüler Kralı, Tosun Paşa, Çiçek Abbas, Süt Kardeşler, Hababam Sınıfı, Gülen Gözler gibi Türk sinemasında bir efsane haline gelmiş olan birçok filmde rol aldı. Kariyerini sadece Yeşilçam’da değil aynı zamanda tiyatro ve müzikallerde de devam ettirdi. Deve Kuşu Kabare, Mum Söndü, Hababam Sınıfı Müzikali, Yedi Kocalı Hürmüz şeklindeki müzikallerde de yer aldı. Bu yapımlarda Türk tiyatrosu ve sineması için en önemli olan kararların arasında yer almaktadır. Son dönemlerde ise tek bir filmde rol aldı. Bu film ise Müfit Can Saçıntı filmi olan Babamın Ceketi filmidir.

Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
  1. avatar
      Neslihan 24 Ocak 2019 08:23:07

    ALLAH rahmet eylesin çok sevdiğim sanatçılardan biriydi

Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.