Türkiye ve İran Ortak Yapımı “Aşk Sarhoşu” Filmi Geliyor!

Türkiye ve İran Ortak Yapımı “Aşk Sarhoşu” Filmi Geliyor!

  16 Eylül 2019

  1.082 Okunma

Tehran Times'ın haberine göre İran ve Türkiye ortak yapımı olacak olan büyük İslam düşünürü ve mutasavvıf olan Mevlana Celaleddin Rumi ile Şems-i Tebrîzî'nin dostluğunu konu edinecek film için hazırlıklara başlandı.

15 Eylül 2019 tarihinde yapılan açıklamaya göre Mevlane Celaleddin Rumi ve Şems-i Tebrîzî’nin dostluğunu anlatacak yapımda yönetmen koltuğuna İran’ın popüler dizilerinde yönetmenlik koltuğuna oturan Hassan Fat’hi oturacak. Orijinal adı “Drunk On Love” yani türkçe karşıtı “Aşk Sarhoşu” adını taşıyacak olan filmde Şems rolünü Altın Palmiye ödüllü İran asıllı oyuncu Shahab Hosseini canlandıracak. Shahab Hosseini Cannes Film Festivali’nde Asghar Farhadi imzasını taşıyan “Satıcı” filmindeki gösterdiği perfonmans ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmayı başarmıştı.

Filmin oyuncu kadrosu henüz açıklanmazken, hem Türkiye, hemde İran’dan çok önemli oyuncuların filmde rol alacağı yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Film bütünüyle Rumi Türbesi’ne ev sahipliği yapan Konya’da çekilecek. Yönetmen koltuğuna oturan Hassan Fat’hi ve Farhad Tohidi ikilisi filmin senaryosunu da beraber üstlenecek. Filmin yapımcılığını ise henüz Türkiye’de kim olduğu bilinmeyen birisiyle beraber, İran’dan Mehran Borumand işbirliğinde yapılacağı açıklandı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.