Apple TV+’nin The Banker Filminin Yayın Tarihi Ciddi Suçlamalar Nedeniyle Ertelendi!

Apple TV+’nin The Banker Filminin Yayın Tarihi Ciddi Suçlamalar Nedeniyle Ertelendi!

  3 Aralık 2019

  1.016 Okunma

Apple Tv+'nın Samuel L. Jackson başrollü filmi The Banker yayın tarihi askıya alındı.

Apple’ın ırkçılığın boyutlarını gözler önüne seren Samuel L. Jackson başrollü “The Banker” filmi büyük tartışmalara neden oldu. Apple, George Nolfi’nin yazıp yönettiği filmin yayın tarihinin süresiz olarak ertelendiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Bernard Garrett Jr.’ın üvey kız kardeşi, Garrett Jr’ı kendisini ve kardeşi Sheila’yı taciz etmekle suçladı. Taciz skandalının ardından filmin ana karakterlerinden Bernard Garrett Sr’ın kızı Cynthia Garrett açıklama yapmış ve filmin prömiyeri iptal edilmişti.

The Banker, 21 Kasım’da AFI Festivali’nin kapanışını yaparak dünya prömiyerini yapmış olacaktı ancak Apple, önce filmin prömiyerini iptal etti sonrasında ise 6 Aralık olan yayın tarihini iptal etti. Yayın tarihinin ertelenme nedeni ise daha sonra ortaya çıktı. Filmin yapımcıları arasında Bernard Garrett Jr. da yer alıyordu ve üvey kardeşleri Cynthia Garrett ve Sheila Garrett taciz skandalını ortaya atmıştı. Diğer yandan hikayenin aileyi yanlış temsil ettiğini, birçok çarpıtma bulunduğunu da söylediler.

Bernard Garrett Jr., babasının hikayelerini sattıktan sonra ortak yapımcı olarak filmde yer alma hakkı elde etmişti. Üvey kardeşi Cynthia Garrett, sosyal medya hesabından taciz skandalını açıkladı. Ortak yapımcılıktan çekilen Garrett Jr., taciz olaylarının 15 yaşında olduğu zamanlarda gerçekleştiğine dair açıklama yaptı.

Yayınlanma tarihi askıya alınan The Banker ile ilgili kararın ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.