Anya Taylor-Joy’lu Netflix Dizisi “The Queen’s Gambit”ten İlk Tanıtım Fragmanı!

Anya Taylor-Joy’lu Netflix Dizisi “The Queen’s Gambit”ten İlk Tanıtım Fragmanı!

  28 Ağustos 2020

  9 Okunma

Netflix, başrolünde Anya Taylor-Joy'un yer aldığı yeni mini dizi The Queen's Gambit'ten tanıtım fragmanı yayınlayarak ekranlara geleceği tarihi duyurdu.

The Witch, Split, Emma gibi yapımlarda gösterdiği performansla adından söz ettiren ve film dünyasını fetheden Anya Taylor Joy, şimdi de Netflix’in mini dizisi The Queen’s Gambit ile televizyon dünyasında fırtına estirmeye hazırlanıyor. Yayın devi, psikolojik gerilim dizisinden bir tanıtım fragmanı yayınlayarak tarih duyurusu yaptı.

Dizinin yönetmenliğini daha önce Godless dizisinde Netflix ile işbirliği yapmış olan Scott Frank üstleniyor. Senaryoyu ise Frank ile birlikte Allan Scott kaleme alıyor.

“The Queen’s Gambit” in resmi özeti şu şekilde: 1950’lerin sonlarında bir Kentucky yetimhanesine bırakılan ve emanet edilen Beth Harmon,çocuklar için devlet tarafından sağlanan sakinleştiricilere bağımlılık geliştirirken, satrançta şaşırtıcı bir yeteneği olduğunu keşfeder. Kişisel sanrıları peşini bırakmayan, madde bağımlılığı ve takıntıları olan Beth, erkeklerin egemen olduğu rekabetçi satranç dünyasında kurulan geleneksel sınırları aşmaya kararlıdır.

Mini serinin oyuncu kadrosunda Joy’a Marielle Heller, Bill Camp, Moses Ingram, Thomas Brodie-Sangster ve Harry Melling gibi isimler eşlik ediyor.

7 bölüm olarak yayınlanacak The Queen’s Gambit, 23 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

The Queen’s Gambit (2020) Tanıtım Fragmanı İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.