Anya Taylor Joy Başrollü “Emma”dan İlk Fragman Yayınlandı!

Anya Taylor Joy Başrollü “Emma”dan İlk Fragman Yayınlandı!

  22 Kasım 2019

  1.146 Okunma

Jane Austen'ın romanından beyaz perdeye uyarlanan, Anna Taylor Joy başrollü Emma'dan ilk fragman yayınlandı.

Son zamanların yükselen oyuncusu Anna Taylor Joy’un başrolünü üstlendiği ve Jane Austen’ın romanından beyaz perdeye uyarlanan Emma‘dan ilk fragman yayınlandı.

Yönetmenliğini Autumn de Wilde’ın yaptığı uyarlama film Emma’nın konusu şöyle: Zengin ve bekar olan Emma Woodhouse, hayatından memnundur ve evliliğe ya da aşka ihtiyaç duymamaktadır. Başkalarının aşk hayatına karışmak ise hayatta en sevdiğ şeydir. Arkadaşlarına sürekli uygun eş bulmaya çalışan Emma, planları ortaya çıkınca hiç beklemediği talihsizliklerle karşı karşıya kalır.Jane Austen’ın 1815 yılında okurlarla buluşan kitabı çöpçatanlık yapan genç bir kadının hikayesini konu alıyor.

Austen’ın romanından beyaz perdeye uyarlayan ve senaryoyu kaleme alan isim Eleanor Catton. Filmin oyuncu kadrosunda Split, Glass, Peaky Blinders yapımlarıyla tanınan Anya Taylor Joy’ın yanı sıra Gemma Whelan, Josh O’Connor, Mia Goth, Bill Nighy gibi isimler de yer alıyor.

Roman daha önce de 1996 yılında Gwyneth Paltrow’un başrolünü üstlendiği Emma ile beyaz perdeye uyarlanmıştı. Alicia Silvestone’un başrolünü üstlendiği 1995 yapımı Clueless de esere modern bir yorum getirmişti.

Emma, 24 Nisan 2020 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Emma (2020) Filmi Fragmanı izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.