Antalya Film Forum’un Kazananları Belli Oldu!

Antalya Film Forum’un Kazananları Belli Oldu!

  1 Kasım 2019

  1.057 Okunma

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Antalya Film Forumu'nda ödüller sahiplerini buldu. Film projelerine destek vermeye devam eden Antalya Film Forum, bu yıl 16 projeyi 530 bin TL para ödülüyle destekledi.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bağımsız sinemacılara destek vermek için 6 yıl önce başlattığı Antalya Film Forumu’nun kazananları dün gece düzenlenen törende açıklandı. 56. Altın Portakal Film Festivali kapsamında yapılan Forum’da bu yıl 16 proje 530 bin TL ödülle desteklendi.

Toplamda 29 proje Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu, Belgesel Work in Progress Platformu, Kurmaca Work in Progress, Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kategorilerinde yarıştı.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’nda: İnan Temelkuran’ın 95 Yazı, Pınar Yorgancıoğlu’nun Karanlıkta Islık Çalanlar ve Ferit Karol’un Kumbara projeleri her biri 30 bin TL para ödülü kazandı. 95 Yazı aynı zamanda Cannes Film Festivali Producer’s Network Akreditasyon Ödülü’nün de sahibi oldu. Mehmet Emin Timur’un Cemal isimli projesi Color Up Renk Düzenleme Ödülü’nü kazanan proje oldu.

7 Projenin yarıştığı Kurmaca Work in Progress’te: Emre Erdoğdu’nun Beni Sevenler Listesi projesi Antalya Film Forum’unun 80 bin TL değerindeki ödülünü kazanırken, Nisan Dağ’ın Bir Nefes Daha projesi 40 bin TL değerindeki ödülün sahibi oldu. Övgüye Değer Film Ödülü ise Ali Kemal Çınar’ın Beriya Şevê projesine verildi.Creative Production Renk Düzenleme Ödülü ve Mojo FX Görsel Efekt Ödülü olmak üzere iki ödülü de Barış Sarhan’ın Cemil Show isimli filmi kazandı.

Belgesel Work in Progress kategorisinde: İlham Bakır’ın Anne: Sınırı Geçtin, Sidar İnan Erçelik’in Rüzgar Tayı, Yasemin Akıncı’nın Ertil, Komplikasyonlar Mütehassısı her biri 30 bin TL değerindeki Antalya Film Forumu Ödülü’nü kazandı. Berna Gençalp’in Kim Mihri adlı projesi Postbıyık Ses ve Renk Düzenleme Ödülü’nün sahibi oldu.

TRT ise bu yıl 80 bin TL değerindeki ödül ile sinemaya destek verdi. Kurmaca Works In Progress kategorisinde Selman Nacar’ın İki Şafak Arasında projesi 50 bin TL, Belgesel Work in Progress kategorisinde Selin Şenköken’in Ali Arif Ersen: Mr Wink adlı projesine 30 bin TL destek verildi.

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu için yarışan 5 proje arasından 150 bin TL değerindeki ödül Soner Caner’in yönetmenliğindeki Gönül film projesine verildi.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.