Alper Saldıran’lı “Aile Hükümeti” Filminden Yeni Fragman Paylaşıldı!

Alper Saldıran’lı “Aile Hükümeti” Filminden Yeni Fragman Paylaşıldı!

  7 Ekim 2020

  5 Okunma

Burak Demirdelen'in yönetmenliğini yaptığı komedi filmi Aile Hükümeti'nden yeni fragman izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Burak Demirdelen yönetmenliğindeki komedi filmi Aile Hükümeti’nden yeni bir fragman paylaşıldı. Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora’nın başrolünü paylaştığı film bu hafta içerisinde sinemalarda yerini alacak. Aile Hükümeti’nn fragmanında tamamen akrabalardan oluşan bir köyü görüyoruz. Film, Köy öğretmeni Salih’in köyü akraba evliliklerinden kurtarmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Aile Hükümeti’nin konusu şöyle: Elaldı köyüne atanan genç öğretmen Salih, köydeki yaşamına alışmaya çalışmaktadır. Öğretmen Salih, köyün güzel kızı Zeynep’e aşık olur. Korkusu, akraba evliliklerinin sık olduğu köyde Zeynep’in evlendirilmesidir. Salih, bu soruna çözüm bulmak için Aile Bakanlığı’na dilekçe yazar. Salih’in dilekçesi sonrası harekete geçen bakanlık bir proje hazırlar. Projeye göre herkes resmi nikah kıyacaktır ve akrabası ile evlenmeyen kişiler oturdukları evlerin ve tarlaların tapularını alma hakkı kazanacaktır. Salih, bunun ardından evlenmeleri uygun olanları listelemeye başlarken beklenmedik bir durumla karşılaşır. Listeye göre nsanlar sevdiklerinden başka kişilerle eşleşince işler karışır.

Aile Hükümeti’nin oyuncu kadrosunda Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora’ya Nail Kırmızıgül, Rıza Akın, Gülhan Tekin ve Lale Başar eşlik ediyor. Senaryosu Seçil Çömlekçi tarafından kaleme alınan Aile Hükümeti 9 Ekim’de gösterime girecek.

Aile Hükümeti (2020) Filmi Resmi Fragmanı İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.