Aamir Khan Yeni Filminin Çekimleri İçin Türkiye’ye Geldi!

Aamir Khan Yeni Filminin Çekimleri İçin Türkiye’ye Geldi!

  13 Ağustos 2020

  9 Okunma

Hint Sinemasının dünyaca ünlü aktörü Aamir Khan, Forrest Gump filminin uyarlaması olan yeni filmi Laal Singh Chaddha'nın çekimleri için Türkiye'ye geldi.

3 Aptal, Peekay, Dangal, Yerdeki Yıldızlar gibi sevilen Bollywood filmleriyle tanınan Hint oyuncu,yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, 1994 yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olacak yeni filmi Laal Singh Chaddha’nın Covid-19 nedeniyle yarım kalan çekimlerine Türkiye’de devam edecek. Ünlü aktör filminin yarım kalan çekimlerini tamamlamak için Niğde’ye geldi.

2017 yılı Ekim ayında Türkiye’de gösterime giren “Süperstar” filminin tanıtım çalışmaları için gelen Aamir Khan, ziyareti sırasında Türkiye’nin teknik altyapısı, sinema alanında sunduğu gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesini görme fırsatı bulmuştu. Sevilen oyuncu, Covid-19 salgınının Hindistan’ı büyük ölçüde etkisi altına alması nedeniyle Forrest Gump’ın uyarlaması olan filmi Laal Singh Chaddha’nın çekimlerine Türkiye’de devam edecek.

Ekim ayında başlayacak olan çekimler Demirkazık Dağı’nda 300 kişilik bir ekiple yapılacak. Ayrıca çekimlerin bir kısmı da İstanbul ve Adana’da yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çekimlerin büyük bir kısmının ülkemizde gerçekleştirileceği, Aamir Khan ve yapım ekibinin filmin ön hazırlık çalışmaları için Ağustos ayında Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmişti.

Çekimleri Ekim ayında başlayacak ve 45 gün sürecek olan filmin hem yapımcılığını hem başrolünü Aamir Khan üstlenirken, ona Kareena Kapoor eşlik edecek. Laal Singh Chaddha” filminin yönetmen koltuğunda Advait Chandan yer alacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.