77. Golden Globe Ödülleri Adayları Açıklandı!

77. Golden Globe Ödülleri Adayları Açıklandı!

  11 Aralık 2019

  1.699 Okunma

77. Altın Küre Ödülleri adayları resmi olarak açıklandı. The Irishman, Marriage Story ve Once Upon a Time.. in Hollywood öne çıkan yapımlardan oldu.

Hollywood Yabancı Basın Birliği, 77. Altın Küre Ödülleri için adayları açıkladı. Bu yıl 77.si gerçekleştirilecek olan Altın Küre Ödülleri adaylarını Dakota Fanning ve Susan Kelechi Watson açıkladı. Bu yılın film adaylıklarında öne çıkan yapımlar arasında Netflix yapımları dikkat çekti. Martin Scorsese imzalı The Irisman ve Noah Baumbach’ın Marriage Story filmleri öne çıkan yapımlardan oldu.

Marriage Story 6 dalda adaylık alırken, onu takip eden film 5 dalda adaylıkla The Irishman oldu.

77. Altın Küre Adayları;

En İyi Film – Dram

– The Irishman
– Marriage Story
– 1917
– Joker
– The Two Popes

En İyi Film – Müzikal ya da Komedi

– Once Upon a Time… in Hollywood
– Jojo Rabbit
– Knives Out
– Rocketman
– Dolemite Is My Name

En İyi Yönetmen

– Bong Joon-ho (Parasite)
– Sam Mendes (1917)
– Quentin Tarantino (Once Upon a Time… in Hollywood)
– Martin Scorsese (The Irishman)
– Todd Phillips (Joker)

En İyi Erkek Oyuncu – Dram

– Christian Bale (Ford v Ferrari)
– Antonio Banderas (Pain and Glory)
– Adam Driver (Marriage Story)
– Joaquin Phoenix (Joker)
– Jonathan Pryce (The Two Popes)

En İyi Kadın Oyuncu – Dram

– Cynthia Erivo (Harriet)
– Scarlett Johansson (Marriage Story)
– Saoirse Ronan (Little Woman)
– Charlize Theron (Bombshell)
– Renée Zellweger (Judy)

En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal ya da Komedi

– Daniel Craig (Knives Out)
– Roman Griffin Davis (Jojo Rabbit)
– Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time in Hollywood)
– Taron Egerton (Rocketman)
– Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)

En İyi Kadın Oyuncu – Müzikal ya da Komedi

– Awkwafina (The Farewell)
– Ana de Armas (Knives Out)
– Cate Blanchett (Where’d You Go, Bernadette)
– Beanie Feldstein (Booksmart)
– Emma Thompson (Late Night)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

– Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
– Anthony Hopkins (The Two Popes)
– Al Pacino (The Irishman)
– Joe Pesci (The Irishman)
– Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

– Kathy Bates (Richard Jewell)
– Annette Bening (The Report)
– Laura Dern (Marriage Story)
– Jennifer Lopez (Hustlers)
– Margot Robbie (Bombshell)

En İyi Senaryo

– Noah Baumbach (Marriage Story)
– Bong Joon-ho ve Han Jin-won (Parasite)
– Anthony McCarten (The Two Popes)
– Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood)
– Steven Zaillian (The Irishman)

En İyi Animasyon

– Frozen II
– How to Train Your Dragon: The Hidden World
– Missing Link
– Toy Story 4
– Lion King

En İyi Yabancı Film

– The Farewell
– Pain and Glory
– Portrait of a Lady on Fire
– Parasite
– Les Misérables

En İyi Dizi – Dram

– Big Little Lies (HBO)
– The Crown (Netflix)
– Killing Eve (BBC America)
– The Morning Show (Apple TV Plus)
– Succession (HBO)

En İyi Dizi – Komedi veya Müzikal

– Barry (HBO)
– Fleabag
– The Kominsky Method (Netflix)
– The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
– The Politician (Netflix)

En İyi Erkek Oyuncu – Dram

– Brian Cox (Succession)
– Kit Harington (Game of Thrones)
– Rami Malek (Mr. Robot)
– Tobias Menzies (The Crown)
– Billy Porter (Pose)

En İyi Kadın Oyuncu – Dram

– Jennifer Aniston (The Morning Show)
– Olivia Colman (The Crown)
– Jodie Comer (Killing Eve)
– Nicole Kidman (Big Little Lies)
– Reese Witherspoon (The Morning Show)

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

– Michael Douglas (The Kominsky Method)
– Bill Hader (Barry)
– Ben Platt (The Politician)
– Paul Rudd (Living With Yourself)
– Ramy Youssef (Ramy)

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi ya da Müzikal

– Christina Applegate (Dead to Me)
– Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
– Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
– Natasha Lyonne (Russian Doll)
– Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

En İyi Mini Dizi veya TV Filmi

– Catch-22 (Hulu)
– Chernobyl (HBO)
– Fosse/Verdon (FX)
– The Loudest Voice (Showtime)
– Unbelievable (Netflix)

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi / TV Filmi

– Christopher Abbott (Catch-22)
– Sacha Baron Cohen (The Spy)
– Russell Crowe (The Loudest Voice)
– Jared Harris (Chernobyl)
– Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

– Kaitlyn Dever (Unbelievable)
– Joey King (The Act)
– Helen Mirren (Catherine the Great)
– Merritt Wever (Unbelievable)
– Michelle Williams (Fosse/Verdon)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

– Alan Arkin (The Kominsky Method)
– Kieran Culkin (Succession)
– Andrew Scott (Fleabag)
– Stellan Skarsgård (Chernobyl)
– Henry Winkler (Barry)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

– Patricia Arquette (The Act)
– Helena Bonham Carter (The Crown)
– Toni Collette (Unbelievable)
– Meryl Streep (Big Little Lies)
– Emily Watson (Chernobyl)

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.