56. Antalya Altın Portakal Festivali Yarın Başlıyor

56. Antalya Altın Portakal Festivali Yarın Başlıyor

  25 Ekim 2019

  1.253 Okunma

Bu yıl 56. kez gerçekleştirilecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın başlıyor. Festival boyunca toplam 66 film izleyicilerle buluşturulacak.

Bu yıl 56.sı düzenlenecek olan ve heyecanla beklenen Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın izleyicilere kapısını açıyor. 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival birçok önemli ismi izleyicilerle buluşturacak. “Öze Dönüş” temasıyla gerçekleşecek festivalde 29 ülkeden 69 yönetmenin 66 tane film gösterilecek. 56.Antalya Altın Portakal Film Festivali, Kortej Yürüyüşü ve Açılış Töreni ile birlikte izleyicilerin karşısına çıkacak.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilecek açılış töreninde Ahmet Mekin ve Selma Güneri’ye Onur Ödülleri takdim edilecek. Bu yılki Altın Portakal afişlerini süsleyen Türkan Şoray da festival konukları arasında yer alacak.

29 ülkeden 69 yönetmenin 66 filmi katılım sağlayacağı festivalde 1 milyon 437 bin 500 TL ödül verilecek. Gecenin finalinde ise Candan Erçetin konser verecek. Açılış Töreni ücretsiz ve halkın katılımına açık olacak.

Festival’in Ulusal kategorisinde yarışacak olan filmler arasında; Omar ve Biz – Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er, Bozkır – Ali Özel, Ceviz Ağacı – Faysal Soysal, Topal Şükran’ın Maceraları – Onur Ünlü, Bina – Orçun Behram, Kronoloji – Ali Aydın, Küçük Şeyler – Kıvanç Sezer, Aşk, Büyü, Vs – Ümit Ünal bulunuyor.

Dünya Sinemasından ise;
– Monos (Alejandro Landes)
– Portrait of a Lady on Fire (Céline Sciamma)
– Ayrık Otlar (Billie Piper)
– Yeni Baştan (Nicolas Bedos)
– Parasite (Bong Joon-ho)
– Nil’in Meryemi (Atiq Rahimi)
– Beware of Children (Dag Johan Haugerud)
– The Truth (Hirokazu Koreeda)
– Zaman Her Şeyi Siler (Joe Odagiri) festival kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.