32. Avrupa Film Ödülleri Kazananları Açıklandı!

32. Avrupa Film Ödülleri Kazananları Açıklandı!

  9 Aralık 2019

  1.253 Okunma

Bu yıl 32.si düzenlenen Avrupa Film Ödülleri, Berlin'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En İyi Film seçilen ve 7 dalda daha ödül alan "The Favourite" geceye damgasını vurdu.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen törenle Avrupa Film Ödülleri sahiplerini buldu. Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Film ödülüne Yorgos Lantimos’un yönetmenlik koltuğuna oturduğu “The Favourite” layık görüldü. The Favourite filmi 7 kategoride daha ödüle layık görüldü ve geceye damgasını vurdu.

Türkiye’de 2018 yılında gösterime giren film, birçok Avrupa ülkesinde bu yıl gösterime girdiği için 2019 filmleri arasında değerlendirmeye alındı. Filmin yönetmeni Yorgos Lantimos’a da En İyi Yönetmen ödülü verildi.

The Favourite, aynı zamanda En İyi Komedi Filmi kategorisinde de ödüle layık görüldü. Film, bu kategorilerin yanı sıra “En İyi Kamera”, “En İyi Kurgu”, “En İyi Saç ve Makyaj” ve “En İyi Kostüm Tasarımı” gibi dallarda da ödül aldı.

32. Avrupa Film Ödülleri Kazananlar:

– En İyi Film: The Favourite
– En İyi Yönetmen: Yorgos Lantimos (The Favourite)
– En İyi Belgesel: For Sama
– En İyi Kadın Oyuncu: Olivia Colman (The Favourite)
– En İyi Erkek Oyuncu: Antonio Banderas ( Dolor y gloria )
– En İyi Senaryo: Portrait of a Lady on Fire
– En İyi Komedi: The Favourite
– En İyi Animasyon: Buñuel in the Labyrinth of the Turtles
– En İyi Kısa Film: The Christmas Gift
– Fipresci Keşif Ödülü: Les Misérables

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.