2019 Oscar En İyi Kadın Oyuncu Tahminleri

2019 Oscar En İyi Kadın Oyuncu Tahminleri

  26 Ocak 2019

  303 Okunma

2019 Oscar ödülleri için en iyi kadın oyuncu tahminlerini listeledik.

91. Oscar Ödül Töreni, 24 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek. Yılın en gösterişli töreni olarak görülen törende geçtiğimiz yıl En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filminde sergilemiş olduğu muhteşem performans ile Frances McCdormand almıştı. Bu yıl ödülü kimin alacağı ise en fazla merak edilenler arasında yer alıyor.

1-Olivia Colman – The Favourite

Sarayın Gözdesi filminin En İyi Özgün Senaryo dalında da aday olması bekleniyor. Filmde yer alan kadın oyuncuların hepsinin sergilemiş olduğu performanslar beğeniliyor olsa da en fazla övgüyü Kraliçe Anne rolünü oynayan Olivia Colman oldu. Oyuncu 76. Altın Küre Ödülleri’nde de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan isim oldu. Filmde 18’nci yüzyıl sırasında kraliyette dönen ihtiraslar ve entrikalar iğneleyici bir dil ile anlatılmıştır.

2-Lady Gaga – A Star Is Born

A Star Is Born filmi 76. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Şarkı ödülünü almaya hak kazanmıştı. 2019 Oscar Ödülleri’nde ise En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo dalında adaylıkları bekleniyor. Filmde genç bir şarkıcının ünlü bir yıldızın yardımlarıyla yükselmesi en iyi şekilde anlatılmıştır. Lady Gaga’nın bu yüzden Oscar’ın en büyük favorilerinden olduğu düşünülüyor.

3-Emily Blunt – Mary Poppins Returns

Mary Poppins Sihirli Dadı filmi 76. Altın Küre Ödülleri’nde ve 24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde birçok dalda aday olan filmler arasında yer alıyor. Filmde 1964 yılında çekilen filmdeki Michael ile Jane’in büyümüş hallerini ve Mary Poppins’in geri dönüş yaparak hayatlarına tekrar dahil olmasını izliyoruz. Emily Blunt yıllardır Oscar’a aday olmak için bir türlü doğru yolu bulamıyordu.

4-Glenn Close – The Wife

24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde ve 76. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almaya hak kazanan Glenn Close, eşinin kariyerinde ilerlemesi için çeşitli fedakarlıklar yapan zeki ve yetenekli bir kadını canlandırmaktadır. Close, Oscar ödülleri için en favori aday olarak görülmektedir. Başarılı aktrist daha önce 6 kere Oscar adaylığı almayı başarmıştı.

5-Melissa Mccarthy – Can You Ever Forgive Me?

24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri ve 76. Altın Küre Ödülleri’nde adaylığı olan Beni Affedebilir Misin? Filminde Amerika’da en fazla sevilen komedi oyuncularından birisi olan Melissa Mccarthy başrol almaktadır. Mccarthy daha önce de Oscar’a aday olmuştu. Bu yıl da kendisini adaylar arasında görebiliyoruz. Filmde bir biyografi yazarı olan Lee Israel’in gerçek hayat hikayesi anlatılmaktadır.

6-Nicole Kidman – Destroyer

Nicole Kidman, 2003 yılında En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını almayı başarmıştı. Kendisi 76. Altın Küre Ödülleri sırasında da Destroyer filmiyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almaya aday gösterilmişti. Filmde eski saygınlığını yitirmiş ve özel hayatında çeşitli sorunlar yaşayan dedektifin yılar önce yakalayamadığı bir soyguncunun tekrar peşine düşmesi anlatılmaktadır.

7-Toni Collette – Hereditary

Toni Collette’nin Altın Küre 24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri sırasında En İyi Kadın Oyuncu adaylığı bulunmaktadır. Collette, Ayin filminde sergilemiş olduğu performansıyla birçok övgü almayı başarmıştı. Ünlü oyuncunun daha öncede Oscar adaylığı bulunuyor. Korku filminde bir ailenin kökenlerini ve kendilerine miras kalmış olan kaderlerini keşfetmelerini izliyoruz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.