2019 Oscar En İyi Erkek Oyuncu Tahminleri

2019 Oscar En İyi Erkek Oyuncu Tahminleri

  26 Ocak 2019

  262 Okunma

2019 Oscar ödülü için kazanması muhtemel en iyi erkek oyunculardan bir liste hazırladık.

24 Şubat 2019 tarihinde 91. Oscar Ödül Töreni gerçekleştirilecek. Yıl içerisinde yapılan en gösterişli törenlerden birisi olan ödül töreninde geçtiğimiz yıl En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Darkest Hours filminde sergilediği Winston Churchill rolüyle usta oyuncu Gary Oldman yapmıştı. Listemizde ise sizlere Oscar’ı alabilecek bazı oyuncuların tahminlerinde bulunacağız.

1-Christian Bale – Vice

Vice filminin aslında En İyi Özgün Senaryo dalında adaylığı bekleniyor. Bale, ise tanınmaz hale gelerek eski Amerikan başkan yardımcısı olan Dich Cheney’i canlandırıyor. Bale, 24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri sırasında ve 76. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almayı başarmıştı. Kendisinin 2019 Oscar Ödülleri sırasında da en fazla göze çarpan adaylar arasında olduğunu görebiliyoruz.

2-Rami Malek – Bahemian Rhapsody

Rami Malek, 76. Altın Küre Ödülleri sırasında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almayı başarmıştı. Quenn grubunun efsane solisti Freddie Mercury’i canlandırıyor. Oyuncu Bohemian Rhapsody filmindeki mükemmel performansı sayesinde birçok övgü aldı. Başarılı aktör daha önceden Mr. Robot dizisindeki performansıyla Emmy Ödülü almıştı.

3-Viggo Mortensen – Green Book

Viggo Mortensen, 76. Altın Küre Ödülleri’nde Müzikal / Komedi alanında En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu, EN İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerini almıştı. Aynı zamanda filmin 2019 Oscar Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo noktasında da aday olması bekleniyor. Filmde bar fedailiğinden geçme olan bir şoför anlatılmaktadır. Başarılı oyuncu daha öncede 2 defa Oscar’a aday olmuştu.

4-Bradley Cooper – A Star Is Born

24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri ve 76. Altın Küre Ödülleri sırasında En İyi Şarkı Ödülü’nün sahibi olan Bir Yıldız Doğuyor filmi 2019 yılında da Oscar ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Film ödüllerine aday olması bekleniyor. Filmde Jack karakterini canlandıran Bradley Cooper ise daha önceden 3 defa Oscar’a aday oldu. Ünlü oyuncuyu Akademi’nin çok sevdiği görülmektedir.

5-John David Washington – BlacKkKlansman

BlacKkKlansman filminin 2019 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uyarlama Senaryo noktasında adaylığı bekleniyor. Son Stallworth, filmde ilk siyahi memur olmayı başaran bir karakterdir. John David Washington, Denzel Washington ve #OscarsSoWhite destekçilerinin en fazla destek vermiş olduğu adaylardan birisidir. Aktörün en az babası kadar yetenekli bir isim olduğu görülmektedir.

6-Ethan Hawke – First Reformed

First Reformed filmi 24. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde En İyi Orijinal Senaryo ödülünü aldı. Filmin aynı zamanda 2019 Oscar Ödülleri sırasında da En İyi Özgün Senaryo dalında adaylıkları bekleniyor. Ethan Hawke filmde bir cemaatin papazını canlandırıyor. Film yıl içerisinde en fazla övülen bağımsız filmlerden birisi olarak karşımıza çıktı. Yetenekli aktör ise daha önce iki defa Oscar’a aday olmuştu.

7-Ryan Gosling – First Man

First Man filminin 2019 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uyarlama Senaryo alanında aday olması bekleniyor. 24. Eleştirmenin Seçimi Ödülleri’nde En İyi Beste ve En İyi Kurgu ödülleriyle 76. Altın Küre Ödülleri sırasında En İyi Özgün Müzik ödüllerini almıştı. Filmde Ryan Gosling ise Neil Amstrong’u canlandırıyor. Ryan 2017 yılında da La La Land filmi ile Oscar’a aday olmuştu.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.