Sam Mendes’in Son Savaş Filmi “1917”den Fragman Var!

Sam Mendes’in Son Savaş Filmi “1917”den Fragman Var!

  3 Ağustos 2019

  1.151 Okunma

Sam Mendes'in yönetmen koltuğuna oturduğu 1917 yılında 1. Dünya Savaşı Döneminde yaşanan olayları konu alan “1917” Filminden ilk resmi fragman “Üniversal Pictures” tarafından yayınlandı.

Filmin oyuncu kadrosunda ki isimler ve rolleri ise şu şekilde; Lieutenant Blake karakterini canlandıran Richard Madden, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Lieutenant Leslie karakterini canlandıran Andrew Scott, Colin Firth, Mother karakterini canlandıran Teresa Mahoney, Schofield karakterini canlandıran George MacKay, Dean-Charles Chapman, Daniel Mays, Major Hepburn karakterini canlandıran Adrian Scarborough, Private Parry karakterini canlandıran Gerran Howell, Captain Ivins karakterini canlandıran Justin Edwards, Pilot karakterini canlandıran Robert Maaser, Richard McCabe ve Anson Boon olarak sıralanıyor.

Filmin Konusu: 1. Dünya Savaşı sırasında iki Britanya askeri olan Blake ve Schofield ikilisine gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen çok zor bir görev verilir. Aldıkları vazife zorluğun yanında zamanla mücadele görevidir. Görev ise düşman kuvvetlerin yer aldığı bölgeye girip, yüzlerce askerin ölümünü engelleyecek bir mesajı iletmektir. Blake’in öz kardeşi de bu görev sayesinde hayatı kurtulacak olan askerler arasında yer alır. Bu durum Blake’in bu görevi çok ciddiye alması için yeterli bir sebeptir.

Savaş ve Dram türüne sahip olan 1917 Filmi Savaş ve Dram türüne sahiptir. Filmin 9 Ocak 2020 tarihinde ülkemizde de gösterime girmesi bekleniyor. Filmin senaryosu ise Krysty Wilson-Cairns ve Sam Mendes ikilisinin kaleminden çıkmıştır.

1917 Filmi Fragmanı izle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.