18 Ocak 2019’da Vizyona Girecek 8 Film

18 Ocak 2019’da Vizyona Girecek 8 Film

  16 Ocak 2019

  247 Okunma

18 Ocak 2019 tarihinde vizyona girecek yerli ve yabancı filmleri sizler için hazırladık.

18 Ocak 2019 tarihinde vizyona girecek olan 8 tane film bulunmaktadır. Birbirinden dikkat çekici bu yapımları yazımızda sizler ile paylaşıyoruz.

1-Glass

Film Parçalanmış filminin devam halkası konumundadır. Serinin üçüncü filmidir. Filmde yer alan David Dunn karakteri aşırı güçlü bir karakterken aynı zamanda zarar görmeme özelliğine sahip olan da bir karakterdir. Dunn, Kevin Wendell Crumb’un parçalanmış kişiliklerinden birisi olan ve en tehlikelisi konumundaki The Beast’ın peşine düşer. Mr. Glass ise bu esnada kemiklerinin narinliğiyle beraber şeytani zekasını birleştirmektedir. Glass tarafından bilinmekte olan bazı sırlar bu iki adam için de çok büyük önem arz etmektedir.

2-Arakçılar

Yaşamına Tokyo’da devam eden Osamu ve eşi Nobuyo Shibata, düzenli bir işlerinin olmamasından kaynaklanan bazı maddi sorunlar yaşamaktadır. Büyükanne ise emekli maaşı ile beraber ailesine bakmaya çalışmaktadır. Osamu ise kıt kanaat geçinmekte olan ailesini ayakta tutabilme adına oğluyla beraber küçük dükkanlarda hırsızlık yapmak zorunda kalmaktadır. Osamu bu esnada Yuri isminde ve kötü muamele görmüş evsiz bir kızla tanışır. Osamu, bütün zorluklara rağmen Yuri’yi evine ve ailesine kabul ettirir.

3-Üç Harfliler: Adak

Çok yakın iki arkadaş olan Metin ve Salih, avlanabilmek için ormana giderler. Fakat av sırasında yaşanmakta olan bir olaydan dolayı Salih tüfekle vurulur ve vurulma sonucunda ağır yaralanır. Salih ise artık beynine saplanmakta olan saçma taneleriyle yaşamak zorunda kalır. Genç adam bunlarla yaşarken tam olarak iyileşebilmesi için hem maddi hem de manevi desteğe ihtiyaç duyar. Metin her ne kadar bu süreçte arkadaşına bütün desteği vereceğini söylemiş olsa da işler tam olarak dediği gibi gerçekleşmeyecektir. Metin sadece Salih’i bir başına bırakmaz aynı zamanda Salih ile kız arkadaşının da arasına girer. Metin nişanlısıyla ayrıldıktan sonra Şermin ile nişanlanmaktadır. Arzu ise bu olaylar karşısında ne yapacağını bilemediğinden Salih’in ailesini ziyarete gider. Salih’in annesi Türkan ise tekinsiz bir kadındır ve oğluna bunu yapanlardan intikam almaya çalışır.

4-Çiçero

Çiçero adlı casus Elyasa Bazna, İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışmaktadır. Bazna, Büyükelçilik de çalıştığı sırada neredeyse bütün bilgilere çok rahat bir şekilde ulaşabilme imkanına sahip oluyordu. Bu sırada verilen para karşılığında Almanlar adına casusluk yapmaya başlamaktadır. Casusluk yaptığı sırada Çiçero kod adına almaktadır. Çiçero bu esnada savaşın bütün gidişatını değiştirir. Fakat T4 ile engellilere yapılan katliamı önleyemez. Filmde Almanya’da pek bilinmeyen T4 programına değinir ve down sendromlu olan engelli çocukların hikayelerini beyaz perdeye aktarır.

5-Uçan Halı ve Kayıp Elmas

Hodja, Pjort’ta yaşamaktadır. Bir gün tesadüf eseriyle sihirli güçleri de bulunmakta olan uçan bir halı bulur. Hodja, dünyayı gezmek için bu halıyı ödünç alır. Büyükbabası ondan bir elmas ister ve bu elması bularak getirmesi gerekir. Fakat Obur Sultan’ın gözü bu uçan halıdadır ve uçan halıyı alabilmek için elinden geleni yapar. Hodja ise yolda tanıştığı bir arkadaşı ve keçisiyle beraber elması bulabilme adına türlü türlü maceralara atılacaktır.

6-Borç Harç

Oğuzhan Uğur’un oynamış olduğu Borç Harç filminde borçlarından kurtulmak için mücadele veren bir adamın hikayesi konu edilmektedir. Murat bir televizyon kanalında görev almaktadır. Murat troll haberler yaparak para kazanırken bu sırada sevgilisiyle de evlilik hazırlığındadır. Fakat evlilik için yapılmakta olan bu hazırlık aslında onun tam olarak istediği gibi ilerlemeyecektir. Kız arkadaşı bu büyük günü hayatında bir defa yaşayacağı için birçok istekte bulunmaktadır. Murat ise bu istekleri pek istemiyor olsa da isteklerini yerine getirmeye çalışır. Evlenmeye az bir süre kala ise çiftin yolları ayrılır ve Murat ardında bir yığın borç ile kalır. Murat’ın patronu tam bu sırada bir teklifte bulunur ve Murat’ı kanalın başına getirir.

7-İmgeler ve Sözcükler

Fransa yapımı olan İmgeler ve Sözcükler filmi bir drama filmidir. Godard bu filmiyle beraber beyaz perdeye veda edeceği için filmden beklentinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Film belgesel tadında olan filmlerden birisidir. Hem haberlerden hem de belgesellerden oluşan farklı anlardan alınan bölümlerden oluşmaktadır. Bellek nasıl gelişir? Düşünceler nasıl oluşur? Gibi soruların da filmde cevabı net bir şekilde verilmektedir.

8-Can Dostlar

Çocuklar zamanlarının çok büyük bir bölümünü telefonla veya tabletle oynayarak geçirmeye başlamıştır. Gençler önceden çok sık bir şekilde bir araya gelerek eğlenirken şimdi günlerinin büyük bir bölümünü telefon veya tabletlerle oynayarak geçirmektedir. Çocuklar mahalleye yeni gelen çocukların ısrar etmesiyle beraber telefonlarını bir kenara bırakır ve parklarda oynamaya karar verir. Fakat parkın yanında oturan Kötü Kazım adeta parka oynamaya gelen çocukların başına bela olmuş durumdadır. Çocuklar ise büyük bir sır saklamakta olan Kazım’dan parkı geri almaya çalışır. Bu çocuklar için çok zorlu bir mücadele olacaktır. Kötü Kazım sadece parka gelen çocukların değil herkesin korkulu rüyası olmuştur.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.