1. Tomris

  Tomris

  Tomris Film Özeti ve Detayları: Kocasının ölmesi nedeniyle tahta geçmek zorunda kalan Tomris Hatun, savaşçı özellikleri, zekası ve politik becerileri sayesinde İskit-Saka İmparatorluğu’nun başına geçerek İmparatorluğu yeniden Orta Asya’nın hakimi yapar. Komutanlığını yaptığı savaşta Pers İmparatorluğu’na karşı büyük bir galibiyet kazanarak adını tarihe yazdırır.
  Tomris filminde yönetmen koltuğuna Akan Satayev oturuyor. Filmde başrolleri ise; tomris karakterini canlandıran Almira Tursyn, Argun karakterini canlandıran Adil Akhmetov, Harasp karakterini canlandıran Erkebulan Dairov, Kurtun karakterini canlandıran Berik Aytzhanov ve Kavaz karakterini canlandıran Satybaldy Azamat paylaşıyor.
  6.9
  ( Toplamda 34 oy verildi. )

      4.111

 1. İlk Türk Kadın Hükümdarını Anlatan “Tomris”ten Türkçe Altyazılı Fragman!
    9 ay Önce   1.551
  İlk Türk Kadın Hükümdarını Anlatan “Tomris”ten Türkçe Altyazılı Fragman! Türk tarihinin ilk kadın hükümdarı olan Tomris Hatun'un hayatını konu alan Kazakistan yapımı "Tomris" filminden Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.
Background
Vizyon: 10 Nisan 2020
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.